Menu
Úvod  › 

6 věcí, za které se nevyplatí utrácet

Máte pocit, že vám peníze protékají mezi prsty a nedaří se vám nic ušetřit? Možná jen zbytečně utrácíte za věci, které byste mohli získat mnohem levněji nebo zcela zdarma. Inspirujte se.

Bojujete neustále se nedostatkem peněz a máte pocit, že nejste schopni ušetřit ani korunu? Možná vám peníze utíkají nenápadnými postranními cestičkami a i když vám šetření za drobné výdaje může připadat jako banalita, v konečném součtu ušetříte velmi zajímavou částku. Inspirujte se!

Filmy a hudba

Jistě, můžete utrácet stovky za DVD a CD, které se vám budou hromadit doma v krabicích a stojanech už jen pro ten pocit, že je fyzicky vlastníte. Nicméně nakupování disků už je víceméně sběratelská záležitost pro staromilce, nebo pro ty, kteří nepotřebují počítat peníze. Pokud nechcete vyhazovat zbytečně a přitom kulturně nestrádat, poohlédněte se na internetu po stránkách, které umožňují legální přehrávání filmů, či hudby. Vyplatí se vám to.

Předplatné novin a časopisů

Pokud se oprostíte od představy, že musíte nutně držet v ruce papírový výtisk novin a časopisů, ušetříte za předplatné hned několik stovek měsíčně. Každodenní předplatné deníku stojí od 400 - 500 Kč měsíčně, a když si k tomu připočtete ještě roční předplatné časopisu, dostáváte se už do tisícových položek. Přitom vám ten samý servis poskytnou mazíny i noviny na internetu - a zadarmo. Navíc budete mít zprávy z první ruky, u magazínů a blogů si zase můžete vybrat libovolné zaměření.

Webové stránky

Potřebujete, aby se lidé dozvěděli o službách či zboží, které nabízíte? Nebo se chcete s ostatními podělit o své názory, zážitky, zkušenosti či vědomosti v osobním blogu? Proč ne. Z vlastních stránek se může stát vynikající zdroj příjmu. Je ale zbytečné utrácet za tvorbu webových stránek, když si je můžete pořídit zadarmo.

Například webhostingová společnost Banan.cz nabízí profesionální webhosting, k tomu tvorbu webových stránek šitých na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma.

Hygiena na cesty

Můžete si nakoupit spoustu lahviček s miniaturním balení hygienických a kosmetických přípravků na cesty. Cestovní balení kosmetiky vás vyjde od dvou stovek výš a pokud cestujete několikrát do roka, můžete i na takové zdánlivé banalitě ušetřit zajímavé částky. Stačí, když si budete schovávat reklamní vzorky kosmetiky nabízené v nejrůznějších drogeriích, parfumeriích i při propagačních akcí. Vzorky parfémů, krémů, zubních past, šampónů i sprchových gelů se vyrábějí v malých lahvičkách, tubách i "polštářcích", které vám nebudou zabírat místo v kufru, bez problémů je před návratem domů vyhodíte a navíc vás nebudou stát ani korunu.

Papírové knihy

Pokud patříte mezi knihomoly, investujte rozhodně do čtečky. Počáteční investice se vám velmi brzo vrátí a pak už budete jen šetřit, protože elektronické knihy jsou ve srovnání s těmi papírovými mnohem levnější. Navíc na internetu koluje spousta knih, které jsou ke stažení zdarma. Pro zaryté příznivce papírových knih je potom ještě řešením klasická knihovna.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Finanční chyby, které dělají i chytří lidé
Test: Čím se platí ve světě?
Jak ušetřit na začátku školního roku?
Jak vydělat miliony: Průvodce pro budoucí boháče
8 tipů, jak vydělat peníze na bytu
Nápady na malé podnikání, které vydělaly milióny