Menu
Úvod  › 

6 intimních věcí, o kterých byste si měli promluvit

Zní vám rozhovory o sexu, problémech v posteli, nebo erotických zlepšovácích zoufale neromanticky? Právě tyto promluvy vám ale mohou zachránit vztah!

1. Hranice

Dřív, než se pokusíte aplikovat v ložnici novou techniku, metodu, či praktiku, je skutečně žádoucí, abyste si vzájemně vyjasnili své hranice. Rezignujte na překvapení, které se velmi rychle může změnit na sexuální noční můru, a dřív, než své drahé polovičce nasadíte pouta, promluvte si o tom, co ještě je pro ni přijatelné a co už nikoli. Podobný rozhovor je poněkud žinantní, proto pečlivě volte slova a pokud se na to necítíte, nemusíte se ani ptát přímo na určité techniky. Přece jen má málokdo žaludek na to, aby rozvinul u nedělního oběda konverzaci na téma latexové oblečky a podobně. Zkuste jí proto jen zdůraznit, že vám záleží na tom, aby se jí sex s vámi líbil, a v rámci toho navrhujete aplikovat pravidlo "stopky." To znamená, že kdykoli se jí jakákoli technika nebude zamlouvat, vysloví nějaké předem domluvené heslo a vy budete vědět, kde se nachází její osobní limity.

2. Stereotypy

I když se vám to může zpočátku vztahu připadat neuvěřitelné, i sex má postupem času tendenci podléhat rutině a stereotypům. Odborníci upozorňují na to, že čím déle spolu dvojice je, tím méně je ochotná odchýlit se od něčeho, co považuje za "normální" sex. Nové experimenty a techniky apriori odmítají a bojí se je tomu druhému vůbec navrhnout. Nebojte se mluvit se svou partnerkou o svých snech, touhách i fantaziích. Potom se nebude stydět ani ona ventilovat své.

3. Dysfunkce

Selhání v posteli je jednou z nejstresovějších situací vůbec a speciálně muži mají problém o tomto tématu mluvit, uvádí sexuologické statistiky. Budete překvapeni, ale ženy většinou netouží mít v posteli sexuálního supermana a případné nezdary pojímají velmi realisticky - ostatně rozhodně nejste první, komu se to v jejich přítomnosti stalo. Když na rovinu přiznáte, že jste příliš utahaní z práce, nebo máte v poslední době nějaké urologické problémy, rozhodně u nich získáte víc bodů, než když budete nasupeně mlčet.

4. Bezpečnost

Možná máte pocit, že ochrana při sexu je primárně ženská záležitost a apriori předpokládáte, že bere nějaké prášky, nebo se případně vytasí s kondomem. Čím dřív se ale naučíte si o tomto tématu před prvním sexem promluvit, tím lépe pro vás. Nejenže stoupnete v jejích očích (každá žena touží konečně najít zodpovědného muže), ale těch pár vět vám může do budoucna ušetřit obrovské problémy.

5. Monogamie

Nepředpokládejte, že jste stoprocentně její jediný a spí a chodí pouze s vámi. Monogamie už dávno není pro spoustu lidí pravidlem a není od věci zeptat se, jak vlastně pojímá váš vztah. Jestli jste v roli příležitostného milence, jednoho z mnoha, nebo s vámi počítá do budoucna vážněji. Podle její odpovědi se pak budete moci rozhodnout, zda vám to vyhovuje či nikoli.

6. Načasování

Ženy se obvykle domnívají, že muži jsou nažhavení na sex prakticky neustále a stačí pokynout malíčkem a mohou se přetrhnout, aby vyhověli. Jen vy ale víte, že vás zrovna dneska večer bolí celé tělo, není vám dobře, jste utahaní, nemáte náladu, nebo prostě nemůžete přestat myslet na průšvih, který se vám v práci stal. V situaci, kdy se vaše erotické chutě právě nesejdou, je potřeba mluvit víc než kdy jindy. Pouhé odmítnutí vaší partnerku zraní, naštve a do budoucna odradí. Pokud k němu připojíte i omluvu a vysvětlení, vyzní mnohem lépe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 nejčastějších důvodů, proč ženy předstírají orgasmus
Největší chyby, které vám kazí sex
50 věcí, které při sexu skutečně neříkejte
Pro muže: Sex podle horoskopu
Věci, které by ženy chtěly, aby muži věděli