Menu
Úvod  › 

5 věcí, které o svém penisu ještě nevíte

Odhalte tajemství penisu, o kterých jste možná neměli ani tušení. Vezmeme vás na exkurzi po vaší mužské chloubě.

1. Penis má svou vlastní hlavu

Už jste si pravděpodobně všimli, že váš penis si žije svým vlastním životem. Nejspíš jste už zažili situaci, kdy jste nebyli zkrátka schopni dosáhnout erekce, přestože jste si to velmi přáli a všechny okolnosti byly víc než příznivé. Je pravdou, že nad svým penisem máte například oproti svým končetinám naprosto minimální kontrolu, Je tomu tak proto, že penis je ovládán částí nervového systému, který je zcela mimo vědomou kontrolu, uvádí magazín Health. Říká se mu autonomní nervový systém, který současně reguluje srdeční tep a krevní tlak.

Sexuální vzrušení není řízené vůlí. Vědomí se na něm sice podílí, ale většinu vzrušení zajišťuje sympatický nervový systém. Například impulsy z mozku v průběhu REM fáze spánku mohou způsobit erekci, ať už sníte o sexu nebo se vám zdá posté o tom, jak skládáte maturitu.

Stejně jako se penis bez vašeho vědomí může zvětšovat, může se i zmenšovat. Jde opět o funkci sympatického nervového systému a podobný účinek může mít studená voda, vzduch a podobně. Stejný efekt jako studená sprcha má i stres. Pokud jste relaxovaní a cítíte se dobře, i váš ochablý penis je větší, než když jste ve stresu.

2. Záhadná délka

Neexistuje žádná souvislost mezi velikostí ochablého a erektovaného penisu. Ve studii, které se zúčastnilo osmdesát mužů, vyšlo najevo, že rozdíl mezi délkou ochablého a vzrušeného penisu se pohyboval od dvou do devíti centimetrů.

Rozhodně nepředpokládejte, že frajer s velkou nadílkou mezi nohama bude stejně nadprůměrnou výbavou disponovat i při erekci. Analýza víc než tisícovky mužů, kterou provedl sexuolog Alfred Kinsey, ukázala, že kratší ochablé penisy při erekci víc než zdvojnásobí svou délku a mnohdy dosáhnou větší celkové délky než penisy, které mají v ochablém stavu větší délku.

3. Penis má tvar jako bumerang

Váš penis má tvar stejný jako bumerang. Stejně tak, jako nevidíte kořeny statného stromu, nevidíte ani kořen penisu, který je ukrytý uvnitř pánve. Pokud byste penis vyňali z pánevní dutiny, zjistili byste, že má skutečně tvar bumerangu.

Jednou z metod chirurgického prodloužení penisu spočívá právě v přetnutí závěsného aparátu, kterým je penis fixován ke stydké kosti. Jeho uvolněním se penis vlastní vahou posune níže a opticky se tak prodlouží. Jenže podobný zákrok může mít i nežádoucí následky. Vazy, které upevňují penis ke stydké kosti, mají vliv na erekci. Pokud se vazy přetnou, může to mít negativní vliv na schopnost erekce.

4. Penis se může zlomit

V penisu neexistuje žádná kost, která by se mohla zlomit, ale zlomit se může samotný penis. A věřte tomu, že nejde o příjemné zranění. Pokud se to stane, doprovází ho slyšitelné lupnutí nebo prasknutí. Potom penis změní barvu na modrou nebo dokonce černou. To všechno samozřejmě doprovází příšerná bolest. Fraktura penisu je poměrně vzácná a je častější u mladších mužů.

Pokud si podobnou zkušenost nehodláte pořídit, nezacházejte se svým penisem příliš hrubě. Nejčastější příčinou fraktury penisu je totiž podle statistik situace, kdy si muž dopřává příliš náruživý sex, snaží se vniknout do partnerky rychle a tvrdě, místo do vagíny však narazí penisem do partnerčiny stydké kosti. Stejně tak může dojít k tomuto zranění v průběhu příliš vášnivého sexu, při kterém je žena v pozici "na koni."

5. Většina penisů na světě je neobřezaná

Podle celosvětových statistik WHO je pouze přibližně třetina mužů starších patnácti let obřezána. Konkrétní počet v jednotlivých zemích závisí především na náboženství a národnosti. Například téměř všichni židé a muslimové na světě podstoupí obřízku penisu a společně tvoří přibližně sedmdesát procent všech obřezaných mužů na světě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články