Menu
Úvod  › 

Váš penis: Jak s vámi bude stárnout

Bojíte se, že čím budete starší, tím bude váš penis menší? Bojíte se správně! Čtěte, jak se budou postupem času měnit vaše pohlavní orgány.

Není žádným tajemstvím, že mužské sexuální schopnosti se postupem věku zmenšují. Jak bude vaše hladina testosteronu klesat, bude trvat stále delší dobu, než se vzrušíte, dostaví se erekce a dosáhnete orgasmu. Postupující věk s sebou také nese snížení objemu a kvality spermatu. Erektivní dysfunkce nebo impotence jsou naprosto zřejmě spojeny s věkem: mezi čtyřicátým a sedmdesátým rokem klesá procento potentních mužů z šedesáti procent na pouhých třicet.

Muži také většinou trpí postupujícími problémy s močením. Studie ukazují, že proud moče slábne v důsledku oslabených svalů močového měchýře a v mnohých případech i zvětšené prostaty.

A to není zdaleka všechno. Nedávný výzkum potvrdil to, čeho se bojí prakticky každý muž - obrovskými změnami prochází zhruba od třicátého roku i penis:

Vzhled

V této oblasti nastávají dvě hlavní změny. Žalud penisu postupně ztrácí svou tmavě červenou barvu v důsledku omezeného přítoku krve. Kromě toho začnete ztrácet pubické ochlupení. Spolu s tím, jak klesá hladina testosteronu, penis se pomalu vrací do prepubertálního stavu, kdy jste neměli žádné ochlupení.

Velikost

Čím jste starší, tím větší váhový přírůstek pravděpodobně zaznamenáte. Tuk se usazuje v podbřišku a penis se tak zdá menší. Ke smršťování penisu však dochází i ve skutečnosti. Změny se projevují v délce i tloušťce, ačkoli nejde o dramatické změny, pravděpodobně si jich všimnete. Například pokud váš ztopořený penis měří ve třiceti sedmnáct centimetrů, v šedesáti už to bude nejspíš jen méně méně než patnáct.

Co toto smršťování penisu způsobuje? Jednak jde o usazování malých tukových usazenin v arteriích penisu, které potom omezují přítok krve do vašeho orgánu. Jde o stejný proces známý pod názvem arteroskleróza, který vede ke srdečnímu infarktu. Navíc jsou v důsledku ucpání arterií topořící tělíska v penisu méně zásobena krví, což vede k menší erekci.

Spolu s velikostí penisu se bude měnit i velikost vašich varlat, která se začnou kolem čtyřicátého roku zmenšovat. Zatímco varlata třicetiletého muže měří v průměru tři centimetry, u šedesátiletého muže jsou to už jen dva centimetry.

Zakřivení

Tkáň penisu bude nerovnoměrně elastická, tudíž bude docházet k většímu zakřivení. To se objevuje nejčastěji ve středním věku. Pokud je toto postižení velké, důsledkem může být bolestivá erekce a může ztěžovat pohlavní styk.

Citlivost

Četné studie ukázaly, že postupem času ztrácí penis svou citlivost. Můžete mít obtíže s dosahováním vzrušení a orgasmu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články