Menu
Úvod  › 

5 důvodů, pro které byste měli přestat kouřit

Kouření škodí zdraví, to je stará známá věc. Hledáte-li ještě stále důvody, proč s tímto zlozvykem seknout, přinášíme vám pět pádných důvodů. Ono jich popravdě existuje nespočet a každý musí přijít sám na to, proč přestat s kouřením. Jen tak se to nakonec podaří. Budeme vám držet pěsti a nebudeme vás napínat ? přečtěte si 5 nejčastějších důvodů.

Větší pravděpodobnost zplodit zdravé dítě

Tělo, jež není zamořeno nikotinem, zvyšuje pravděpodobnost početí nejen u žen, ale i mužů. U žen dochází po odvykání k zvětšení děložní sliznice a u mužů se spermie stávají silnějšími. Navíc neohrožujete i vývin plodu a narůstá šance počít zdravé dítě.

Zdroj:Kouření škodí zdraví

Zdravotní důvody

K hlavním zdravotním rizikům, která plynou z kouření, jsou zhoubné nádory. Většina kuřáků onemocní rakovinou plic, dutiny ústní, břišní slinivky, močového měchýře, ledvin, střev nebo konečníku. Dávat v sázku své vlastní zdraví určitě nestojí za to.

Finanční důvody

Jestliže je vám vlastní zdraví lhostejné, pak vás možná přesvědčí fakt, že kouření leze řádně do peněz. Zkuste si schválně spočítat, kolik vás ročně vyjde kouření. Nebude to složitá matematika. A představte si, že za sumu (podle toho jak silný kuřák jste) si můžete zajet na exotickou dovolenou nebo dva týdny na hory, pobývat na čerstvém vzduchu.

Budete mít více energie

Jakmile přestanete kouřit, pocítíte neskutečný příliv energie. Během dvou až dvanácti týdnů po zanechání kouření se zlepší váš krevní oběh a celková fyzická aktivita. Zlepší se vám dech, jelikož kapacita plic se zvětší o přibližně 10% do devíti měsíců.

Užijete si více sex

Po zanechání kouření si více užijete sexuální aktivity. Souvisí to s výše zmiňovanou energií. Bez škodlivých látek obsažených v cigaretách se vám zlepší průtok krve. Pánové, jež přestali kouřit, zaznamenali i lepší erekci. Ženy mohou dosahovat lepšího orgasmu. Rovněž je prokázáno, že nekuřáci mají až 3x vyšší sexuální apetit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Kouření