Menu
Úvod  › 

Největší mýty o kouření dýmek

Dýmky jsou záležitostí skutečných znalců a znovu se vrací na výsluní. Víte, co od jejich kouření čekat a jaké mýty ohledně dýmek nejčastěji kolují?

Svět tabáku není tolik rozmanitý, aby se mohlo od některých, navíc poměrně příjemných a sympatických způsobů jeho kouření ustupovat. Přesto by mnozí mohli říct, že dýmky už dnes nejsou nijak zvlášť moc vidět. Lidé je na veřejnosti nekouří. Občas s nimi ale můžete vidět někoho slavného nebo třeba ve filmu. Tak jak to s nimi vlastně je?

Nesmrtelné legendy

Pokud se to vezme ve větším měřítku, cigarety jsou samozřejmě nejrozšířenější, přitom jsou ale největší zlo. Spalují papír a tím vzniká množství zdraví škodlivých látek, většina notorických kuřáků dým z cigaret vdechuje do plic, čímž dochází k jejich zanášení. U dýmek, potažmo doutníků, je však situace jiná. Při kouření jde především o vychutnání vůně a především chuti tabáku. To znamená, že

tabák do dýmky musí být skutečně kvalitní.

Rozdíly však samozřejmě existují i v kvalitě samotných dýmek, z nichž některé značky patří ke skutečné špičce. Pokud tedy investujete do značkové dýmky, máte jistotu, že nebude na hodnotě ztrácet, ale naopak spíš získá. Některé z dýmkových značek mají skutečně dlouhou tradici a patří mezi nesmrtelné legendy. Například dýmky Peterson z počátku minulého století patří mezi znalci mezi nedostižné skvosty. Kuřáci a milovníci dýmek jsou komunitou, která umí ocenit hodnoty. Další výhodou dýmek je možnost volby typu tabáku. Můžete si dopřát klasický kvalitní značkový tabák, ale stejně tak i voňavý ovocný nebo s jiným aroma; zkrátka podle chuti nebo nálady.

Největší mýty

Právě proto, že kouření dýmky je spíše záležitostí znalců, panuje kolem tohoto tématu řada mýtů a polopravd, které vám mohou zbytečně zkomplikovat výběr dýmky. Znáte je?

Mýtus: Pro začátek stačí koupit tu nejlevnější dýmku a když se vám to bude líbit, časem si pořídíte lepší.

Samozřejmě nemusíte hned v počátcích své dýmkové kariéry sáhnout po nejdražším modelu, který v obchodě objevíte. Pokud však budete chtít ušetřit za každou cenu a vyberete si model za pár korun, připravte se na to, že vaše první zkušenost s dýmkou bude značně odstrašující. Nejlevnější modely dýmek mohou mít řadu mechanických nedostatků, které vám kouření zcela znechutí.

Mýtus: Dýmky jsou jen módním doplňkem.

Dýmky jsou zkrátka dýmky. Neslouží k tomu, abyste si jimi doplnili svůj outfit, nebo prezentovali nějakou pózu. S jejich pomocí si dokonale vychutnáte chuť tabáku, což je víc než jakákoli póza.

Mýtus: Pěnové dýmky jsou určeny zkušeným kuřákům.

Dýmky z mořské pěny jsou mnohem křehčí než dýmky dřevěné a mají jiné vlastnosti, nicméně neexistuje jediný důvod, proč byste si je neměli pořídit, pokud na to máte chuť.

Mýtus: Způsob, jakým dýmku nacpete, je nepodstatný.

Omyl. Způsobe, jakým dýmku nacpete, je naprosto klíčový, protože špatně nacpaná dýmka nikdy nebude správně táhnout a kouření vám znechutí. Tabák má být nacpáván odspodu nahoru s přibývajícím tlakem a když z dýmky potáhnete, nesmí to jít ani příliš ztuha, ani příliš zlehka.

Tip redakce: Ať už patříte mezi příznivce dýmek, nebo o nich teprve uvažujete, vyzkoušejte eshop etrafika.cz. Specializuje se na kvalitní zboží a najdete tu prakticky všechno, co ke kouření dýmky potřebujete, a to včetně informací.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí
Tipy, které vám zachrání zdraví při sedavém zaměstnání
Proč mají muži v oblibě kouření doutníků
Jak si vybrat pánský parfém