Menu
Úvod  › 

10 signálů, že máte zdravý sexuální život

Stěžujete si, že to občas v posteli neprobíhá podle vašich představ? Možná máte zdravější a normálnější sexuální život, než vůbec tušíte. Podle následujících signálů to poznáte.

1. Cítíte se dobře ve svém těle.

Výzkum provedený na University of Texas dokázal, že ti lidé, kteří jsou spokojení se svým tělem, jsou zároveň mnohem spokojenější i v sexu. Jednak je to způsobeno faktem, že při sexu nepřemýšlí nad tím, kde jim co visí, třese se a vypadá nepatřičně a jednak tělo se zdravou hmotností, které je přivyklé pohybu funguje při sexu mnohem lépe (například genitálie jsou lépe prokrvené, což se pozitivně odráží na schopnosti dosáhnout orgasmu).

2. Nebojíte se, říci si, co chcete.

Zdravý a dobrý sex si můžete užít pouze v případě, že neočekáváte, že bude vaše partnerka číst vaše myšlenky. To, co byste chtěli, po čem toužíte a o čem sníte nemáte napsáno na čele a pokud se nebojíte říct si o svá erotická přání, jde o jeden ze zásadních signálů, že je váš sexuální život v pořádku.

3. Občas to naplánujete.

Spousta lidí podléhá nesmyslnému předsudku, že dobrý sex je pouze ten, který je spontánním výbuchem vášně. Jenže v jednadvacátém století, kdy má většina lidí rozpočtená den téměř na minuty jednoduše není na spontánní vášeň čas. Není nic špatného na tom naplánovat si čas od času sexuální hrátky a naopak to ukazuje na to, že je váš sexuální život naprosto v pořádku.

4. Nepočítáte.

Člověk se zdravým sexuálním životem se pozná i podle toho, že kašle na statistiky a je mu celkem jedno, jestli je národní souložící průměr jednou nebo dvakrát týdně. Užívá si zkrátka sex, kdykoli na něj má chuť a je mu jasné, že libido závisí na spoustě faktorů a v průběhu času se vyvíjí i mění. Nestresuje se tedy tím, když se jeden měsíc miluje desetkrát a další pouze dvakrát.

5. Líbí se vám to.

Nezáleží na tom, jestli si dopřáváte sex třikrát týdně, nebo třikrát za měsíc. Je jedno, jestli při něm oba dosáhnete bouřlivého orgasmu, nebo jde spíš o mazlení. Důležité je, že se vám to oběma líbí. To je jeden z nejdůležitějších znaků kvalitního sexuálního života.

6. Nespíte spolu ze soucitu.

Vážíte si sami sebe i své partnerky natolik, že spolu nespíte jen ze soucitu, nebo proto, abyste měli od toho druhého pokoj. Zkrátka si užíváte sexu, kdykoli na něj máte chuť.

7. Poznáte, kdy je čas na změnu.

Stejně jako všechno ve vašem životě i sex se postupem času vyvíjí. Pokud jste neustrnuli v jednom sexuálním vzorci, ale jste stále otevřeni novým podnětům a zkoušíte nové věci, můžete si připsat další bod za zvládnutí kvalitního sexuálního života.

8. Jste spolu šťastní.

Může to znít poněkud banálně, ale je to vlastně jedna z nejzásadnějších věcí, která drží váš vztah i intimní život pohromadě. Když je vám spolu dobře, přitahujete se navzájem a cítíte intimní spojení, můžete si blahopřát.

9. Máte pikantní slovník.

Nestydíte se používat při sexu jadrnější slovník? Blahopřejeme, protože to znamená, že jste se v oblasti kvalitního sexu posunuli zase o kus dál. K tomu, abyste byli schopni se před druhým otevřít natolik, že začnete mluvit jinak než v běžném životě, je potřeba odvaha, ale i důvěra.

10. Nebojíte se zvolnit.

Jestliže jste ve svém vnímání sexu dospěli už tak daleko, že netrváte na bouřlivém sexu za každou cenu, ale umíte si užít i chvíle intimity a něžného mazlení, můžete si gratulovat, protože se jedná o další signál zdravého sexuálního života.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články