Menu
Úvod  › 

10 překvapivých sexuálních statistik

Je váš penis dost velký? Jak často dokážete přivést svou partnerku k orgasmu? Kolik vašich kamarádek by se s vámi bylo ochotných vyspat bez závazků? Odpověď znají velmi překvapivé statistiky, které zveřejnil magazín Live Science.

Kolik je dost?

Kasáte se tím, že máte a uživíte tři děti? Máte ještě co dohánět. Držitelkou rodícího rekordu je jistá Ruska žijící v osmnáctém století. Podle dochovaných údajů porodila šedesát devět dětí, avšak těhotná byla "jen" sedmadvacetkrát. Měla totiž šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Mužským držitelem titulu největšího samce je marocký císař, který zplodil 342 dcer a 525 synů a se svým výkonem se zapsal do Guinesovy knihy rekordů.

Záleží na velikosti?

Pokud se trápíte tím, že jste nedostali do vínku právě nejdelší penis, můžete být v klidu. Bez ohledu na to, o čem se vás snaží přesvědčit tvůrci porno filmů, je délka průměrného ztopořeného penisu od pěti do sedmi centimetrů v závislosti na okolnostech.

Potřebujete pomoc?

Přibližně pět procent čtyřicetiletých mužů trpí erektivní dysfunkcí. Se stejnými potížemi se potom potýká patnáct až pětadvacet procent pětašedesátníků.

Kdy jste ztratili panictví?

Podle celosvětových statistik ztrácí průměrný muž panictví ve věku 16,9 roků a průměrná žena potom v 17,4. Výzkumy také ukazují, že významnou roli hrají vrozené vlastnosti, jako je například impulsivita. Ta se podepisuje na tom, zda má člověk sex dříve nebo později.

Jak spíte?

Přibližně jeden z deseti manželských párů praktikuje oddělené ložnice.

Jak je to s orgasmem?

Zatímco pětasedmdesát procent mužů dosáhne orgasmu při sexu vždy, stejnými požitky se může pochlubit jen devětadvacet procent žen. Kromě toho většina žen není schopná dosáhnout orgasmu při klasickém pohlavním styku, ale potřebuje k tomu stimulaci klitorisu.

Kamarád také rád?

Dvě třetiny vysokoškolských studentů si užívá "přátelství s výhodami", přičemž si pochvalují absenci závazků. Víc než polovina z nich si s kamarádkou občas vyjde a užívá si přitom sexu. Dvaadvacet procent spolu pouze spí a osm procent si užívá erotických praktik, ale ke klasickému pohlavnímu styku přitom nedochází.

Kolik jste jich měli?

Celosvětové statistiky udávají, že průměrná žena mezi dvaceti a šedesáti lety vystřídala čtyři partnery, kdežto průměrný muž v totožném věkovém rozmezí se může pochlubit sedmi partnerkami.

Pracující matky

Podle evropských statistik dvě třetiny žen, které měly své první dítě mezi roky 2001 a 2003 v průběhu těhotenství pracovaly a osmdesát procent těchto žen začalo pracovat už měsíc po porodu. Oproti tomu mezi roky 1961 a 1965 pracovalo v průběhu těhotenství čtyřiačtyřicet procent žen a měsíc po porodu jich pracovalo pouze pětatřicet procent.

Jste nakažliví?

Nejméně polovina sexuálně aktivních mužů a žen prodělalo někdy v životě HPV infekci neboli lidský papillomavirus. Ten může být příčinou genitálních bradavic, zvyšuje riziko rakoviny děložního čípku i dalších druhů rakovinového bujení. V devadesáti procentech případů si však imunitní systém s tímto virem poradí do dvou let.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 vět, které žena v posteli nechce slyšet
Jste pro ženy atraktivní? Záleží na vašem obličeji
Chuť na sex: Vy versus ona
Nejčastější sexuální problémy žen