Menu
Úvod  › 

7 věcí o vašem sexuálním zdraví, které vám lékaři neřeknou

Víte, že vaše antikoncepce může způsobit nedostatečnou lubrikaci? Nebo že bolest hlavy při orgasmu může být příznakem závažného zdravotního problémů? O následujících sedmi věcech, které se týkají vašeho sexuálního života, se vám nejspíš žádný lékař nezmíní.

1. Bolest hlavy při orgasmu může souviset s vážným problémem.

Není to problém, o kterém byste běžně diskutovali se svým lékařem, ale rozhodně byste se o něm měli zmínit. Nejspíš se nebude jednat o nijak závažný problém, ale je potřeba udělat vyšetření hlavy. Právě bolest hlavy při orgasmu totiž může být jedním z prvních příznaků určitého typu nitrolebního krvácení.

2. Diabetes ovlivňuje váš orgasmus.

Pokud patříte mezi cukrovkáře, nejspíš se váš lékař zajímá o citlivost (respektive necitlivost) vašich nohou, ale o citlivosti vašeho klitorisu nepadne ani slovo. Přitom nejnovější studie poukazují na souvislost mezi diabetem a sexuální dysfunkcí u žen. Právě diabetes totiž může negativně ovlivnit citlivost vašeho klitorisu.

3. Vaše antikoncepce může způsobit nedostatečnou lubrikaci.

Menopauza je ještě v nedohlednu, ale i když jste vzrušená na maximum, vaše vagína připomíná nejvíc ze všeho Saharu? I když se o tom příliš nemluví a možná by vás to ani nenapadlo, může se jednat o nepříjemný vedlejší efekt hormonální antikoncepce.

4. Používání vazelíny vám způsobí vaginální infekci.

Jestli používáte vazelínu coby lubrikant ve snaze ušetřit, raději na to rychle zapomeňte. Vazelína se hodí pro ošetření vašich rtů, ale rozhodně není vhodná pro vaginální prostředí. Její opakované používání víc než zdvojnásobuje pravděpodobnost bakteriálního zánětu vagíny.

5. Léčba neplodnosti vám může zlikvidovat sexuální život.

Je jasné, že ji nepodstupujete pro své potěšení, ale měli byste se psychicky připravit na to, že negativně ovlivní vaši intimitu. Výzkum z roku 2012, provedený na Indiana University School of Public Health, potvrdil, že většina lidí, kteří podstoupili IVF, měli problémy s libidem a uspokojením. Připojuje se k tomu stres, deprese a pocity úzkosti a když ještě připočtete vaginální bolest a nedostatečnou lubrikaci, výsledek skutečně není žádná hitparáda.

6. Ženská inkontinence souvisí s bolestí při sexu.

Potýkáte se se samovolným únikem moči? Potom velmi pravděpodobně trpíte i bolestí při sexu a nejspíš i neschopností dosáhnout orgasmu. Viníkem všech těchto nepříjemností jsou slabé, neposílené svaly pánevního dna.

7. Zápach z vaší vagíny může být porušenou pH rovnováhou.

Podivný zápach, který se line z vaší vagíny, může mít celou řadu příčin: určité stádium menstruačního cyklu, nedávný pohlavní styk, nebo například užívané léky. V souhrnu jde však o to, že je porušena pH rovnováha vašeho vaginálního prostředí. V první řadě zkuste používat místo své běžné kosmetiky speciální mycí gely, které respektují přirozené vaginální pH. Pokud ani po několika dnech nedojde k úpravě, konzultujte svůj problém s lékařem, protože potom může být příčinou mykóza.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články