Menu
Úvod  ›   › 

Nejhorší fitness trendy všech dob

Vibrační břišní pásy, DVD s cvičícími celebritami, nebo třeba cvičení na židli. Představujeme vám nejhorší fitness trendy všech dob, u kterých máte dost velkou pravděpodobnost, že vám zničí zdraví.

Je jasné, že fitness a vůbec snaha dosáhnout dokonalé postavy prochází postupem času vývojem a na obzoru se objevují nové a nové trendy. Některé z nich jsou účinnější, jiné méně, ale ty, které vám představujeme, jsou absolutně nejhorší:

1. Cokoli na židli.

Pro spoustu lidí by bylo optimální, kdyby se při formování postavy nemuseli zvednout z gauče před televizí a právě na takové případy míří cvičební programy, které vám slibují, že si vybudujete dokonalou postavu a budete při tom moci sedět na židli. Celé cvičení má spočívat v různém zvedání a rotacích s činkami - a to bez nutnosti toho, že byste se museli postavit. Není zřejmě potřeba příliš rozpitvávat, proč je podobné cvičení neúčinné a navíc i nebezpečné. Těžko říct, jestli vyzdvihnout absenci aerobní aktivity, nerovnoměrnou zátěž, či nutně špatnou techniku posilování, kterou při sezení na obyčejné židli budete mít.

2. Věci, které vibrují.

Vibrační pásy, které mají údajně zformovat dokonalou svalnatou postavu, jste už nejspíš zaznamenali v teleshopingu. Hitem posledních let jsou ale i takzvané vibrační činky, které mají údajně při posilování aktivovat víc svalových vláken. Problém je v tom, že ani u jednoho z těchto vibrujících nesmyslů nebyl nikdy dokázán jakýkoli efekt. Raději si kupte za zlomek ceny klasické činky a vsaďte na vyzkoušené cviky.

3. Boty na hubnutí.

Prodává se jich spousta druhů, ale všechny slibují, že vám pouhou chůzí vytvarují přepychový zadek a nohy. Přísahají na ně desítky celebrit, jako například Kim Kardashian, nicméně odborníci mají jasno. Podle nich jde jen o další způsob, jak z vás vytáhnout peníze. Podle vyjádření American Council on Exercise mají na vaše svaly úplně stejný efekt jako kterékoli jiné tenisky.

3. Elektrický břišní pás.

Ploché vypracované břicho úplně bez práce. Taková nabídka se jeví jako absolutně neodolatelná a když vás v reklamě přesvědčuje sexy modelka, že k tomu stačí připnout si na břicho pás, který bude vysílat do vašich svalů elektrické impulsy a tím, je posilovat, vytáhnete kreditku a běžíte si ho koupit. Odborníci však upozorňují, že podobný fitness výstřelek je nejen nefunkční, ale může být i nebezpečný.

4. Prášky na hubnutí.

Klasická metoda, jak upoutat pozornost tisícovek lidí a vytáhnout z nich co nejvíc peněz. Ostatně, kdo by odolal lákavé nabídce, že může zhubnout, aniž by pro to musel hnout prstem? Nicméně zázračnou pilulku, která by nastartovala váš metabolismus, spalovala kalorie rychlostí blesku a vytvarovala vám postavu, zatím ještě nikdo nevynalezl.

5. DVD s cvičícími celebritami.

Jane Fonda, Cher, Cindy Crawford... Výčet celebrit, které se polonahé promenují před kamerou, předvádí své dokonalé tělo a tvrdí, že vám předvedou způsob, jak toho dosáhly, je nekonečný. Jenže skuteční trenéři z těchto DVD rozhodně tak nadšení nejsou. Upozorňují na to, že jde většinou jen o marketingový tah, kdy technika cvičení není správná a často není ani trénink správně sestaven.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články