Menu
Úvod  › 

9 divných týpků, s nimiž se potkáváte ve fitku

Siláci, voyeři, teoretici, vzdychači i dokumentaristé. Jsou skutečně divní, nedokážete si je představit v normálním životě a potkáte se s nimi v každém fitku. Vítejte na přehlídce bizarních fitness týpků.

1. Čtenáři - běžci.

Poznáte je podle knihy opřené o řidítka statického kola, nebo madla běžeckého kola. Šlapou či běží velmi volným tempem a přitom čtou, aby všem kolem ukázali, že si vysportovanou postavu pěstují jen jaksi mimochodem, ale především je zajímá hloubka jejich duše. Ostatně jsou hluboce intelektuálně založeni.

2. Cvičící bez kloubů.

Potkáváte je obvykle na hodinách jógy, pilatu a podobných cvičení. Dokáží své tělo ohnout do neuvěřitelných úhlů a máte pocit, že si nechali operativně odstranit všechny klouby. Zatímco vy máte pocit, že vypustíte duši v základních pozicích, oni si klidně dají nohu za krk, otočí krk o tři sta šedesát stupňů a ještě se přitom tváří, jako kdyby dosáhli spojení s vesmírem.

3. Fitness párky.

On a ona. Jsou vždy dokonale sladění do nejmodernějšího sportovního oblečení, nagelovaní, nacpaní proteinovými doplňky a chodí si do fitka společně pěstovat svou formu. Vzájemně se obdivují a gratulují si, že neskončili po boku nějakého chudáčka s nepřijatelným procentem tělesného tuku.

4. Silák.

Heká, funí, připomíná medvěda. Pak zvedne nejtěžší činku v posilovně a ostentativně se rozhlédne, kdo všechno ho viděl. Když má pocit, že nemá dostatečně pozorné obecenstvo, pořádně si zařve.

5. Poučovatel.

O fitness ví úplně všechno. Teoreticky. Udílí rady na všechny strany a je mu celkem jedno, jestli jsou vyžádané, nebo nikoli. Nejraději přitom radí spoře oděným cvičenkám.

6. Chronický vzdychač.

Bezpečně ho poznáte podle plouživých pohybů a vzdychání, kterým dává najevo, že ho cvičení opravdu nebaví. Při pohledu na něj si nejste tak úplně jisti, jestli přišel do fitka zemřít, nebo si potřebuje jen odfajfkovat splněný úkol.

7. Dokumentarista.

Se cvičením se rozhodně nepřetrhne, ale o co méně cvičí, o to víc se fotí. A svá selfie samozřejmě okamžitě odesílá na sociální sítě, aby nikdo nemohl být na pochybách, kde zrovna je a kolik toho dělá pro své tělo.

8. Voyer.

Spíš než cvičí, pozoruje ostatní. Šmíruje buď nenápadně po očku, nebo naprosto nepokrytě zírá. Chlapům zírá na svaly, ženám zase na vnady. Obvykle se přitom dost potí.

9. Obdivovač.

Cvičí zásadně před zrcadlem, aby mohl pozorovat, jak mu rostou svaly a jak pěkně při cvičení vypadá. Zdá se, že kdyby ve fitku neměli zrcadla, neztrácel by nějakým cvičením ani minutu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články