Menu
Úvod  › 

Z čeho mají ženy strach

Víte, čeho se vaše partnerka nejvíc děsí a co jí dělá největší starosti? Čtěte seznam největších ženských obav, které odhalil nový výzkum.

Skutečnost, že muži a ženy jsou z jiné planety, není nikterak překvapivá. Zatímco vy si děláte hlavu z postupující pleše a hypotéky visící nad vaší hlavou, vaši partnerku trápí úplně jiné věci než vás. Vyplatí se vám vědět, které to jsou, protože mohou být v budoucnu předmětem jejích hysterických výlevů a partnerských nedorozumění. Britští vědci udělali mezi ženami výzkum, který mapoval jejich obavy, strachy a starosti. Tady jsou jeho výsledky, které zveřejnil magazín iVillage.

1. Strach z neplánovaného těhotenství

Pokud pomineme obvyklé ženské strachy z pavouků, hadů a podobně, na vrcholu žebříčku se umístila obava z neplánovaného těhotenství. Situaci, kdy budou čekat dítě s mužem, který ho nechce, nebo si není jistý vztahem, je pro ženy spojená s největší mírou stresu a nejistoty. Jako příklad skutečně hororové situace uváděly respondentky okamžik, kdy oznámí svému partnerovi těhotenství a jeho reakce je odmítavá. Pokud vám tedy na vašem vztahu záleží, velmi si rozmyslete, jak se role potenciálního budoucího otce zhostíte.

2. Strach z nemoci

Prakticky všechny účastnice výzkumu projevovaly značný strach z nemocí a z toho, že by mohl onemocnět někdo z jejich blízkých. Tento poznatek dál ještě rozvinula American Society of Women´s Health, která zjistila, že nejvíc žen (přesně dvacet dva procent) má hrůzu z rakoviny. A to i přesto, že v konečném součtu postihuje rakoviny méně často ženy než muže.

3. Strach ze ztráty partnera

Další z obav, které trápí vaši partnerku, je pro vás vlastně velkým komplimentem, protože má hrůzu z toho, že vás ztratí. Ženy ve výzkumu uvedly, že se tímto strachem trápí v podstatě celý svůj dospělý život a vlastně nikdy si nejsou jisté vaší náklonností. Vzpomeňte si na to, až bude zase tvrdit, že vás má dokonale "na háku."

4. Strach ze ztráty přitažlivosti

Tato obava jde ruku v ruce s předcházejícím strachem a s hrůzou ze stárnutí. I když vám to může připadat mírně uhozené, ženy obvykle měří svou hodnotu nikoli například inteligencí nebo reálnými schopnostmi ale vzhledem. Právě proto tolik prožívají svou celulitidu, dvojitou bradu a povislá prsa. Dávejte si velký pozor na vtipné poznámky o velikosti jejího zadku a jejím novém účesu, pohybujete se na velmi tenkém ledě.

5. Strach z nadváhy

Strach z toho, že bude mít stehna jako dva válce, nebude se moci svléknout do plavek a vy jí budete nenávidět za vytahané břicho jí dokonale ničí sebevědomí. Je ochotná udělat hodně, aby se přiblížila dokonale vysoustruženým modelkám z vašich magazínů. Na druhou stranu záleží na tom, jakou má povahu; zatímco některé ženy začnou podnikat racionální kroky k získání či udržení si přiměřené váhy, jiné jsou ochotné věřit zázračným pilulkám, amuletům na hubnutí a podobným vysoce efektivním metodám. Podstata však zůstává stejná.

6. Strach o děti

Nejprve se bála, že neotěhotní, pak že to nedonosí, poté přišel na řadu strach z porodu a teď už se do konce života bude bát o vaše děti. Jakmile si přinesete domů zbrusu nové miminko, začne uprostřed noci kontrolovat, jestli správně dýchá, a pak už to bude jen horší. Samozřejmě pokud budete mít pět dětí, nebude moci věnovat každému z nich tolik starostlivosti a péče a její strach se mezi ně rovnoměrně rozprostře. Nicméně kdykoli se vaši potomci ocitnou v nebezpečí, začne připomínat rozzuřenou medvědici.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články