Menu
Úvod  › 

Co nikdy neříkat svému manželovi?

To víš, že jsem měla orgasmus. Jsi úplně stejný jako tvůj otec. Ty vždycky... Představujeme vám věty, které svému manželovi nikdy neříkejte.

"To víš, že jsem byla."

Tvrdit, že jste vyvrcholila, i když jste se ve skutečnosti k orgasmu ani nepřiblížila, není lež ze soucitu. Je to chování, kterým si zakládáte na budoucí velké problémy. Váš drahý může být nejlepší chlap na celém světě, ale zcela jistě to není jasnovidec s mimořádným telepatickým nadáním. Pokud mu nesdělíte, kdy jste se sexem spokojená a kdy byste uvítala vylepšení, budete se točit v začarovaném kruhu a o dobrém sexu si můžete nechat jen zdát.

"Jsi úplně stejný jako tvůj otec."

Je úplně jedno, jaký vztah máte se svým tchánem. Jakmile ale svého partnera přirovnáte k jeho otci, překročíte magickou hranici, ze které už není cesty zpět. Váš vztah se tak přehoupne do stádia manželství po třiceti letech, kdy už partneři nemají potřebu argumentovat, ale stačí jim urážky a osočování.

"Kdy si konečně najdeš novou práci?"

Řec není o situaci, kdy vedle sebe máte nezaměstnaného flákače, který se vyhýbá práci, ale o stavu, kdy váš drahý už jedno zaměstnání má, ale vám jeho práce nevyhovuje. Možná máte pocit, že má na víc, že ho dostatečně neoceňují, že by měl nosit domů víc peněz, trávit v práci méně času, nebo mít méně přitažlivé kolegyně. Podstatou však je skutečnost, že se ho snažíte dostat pryč ze zaměstnání, které mu z nějakého důvodu vyhovuje, a snažíte se rozhodovat za něj. Není zřejmě potřeba zdůrazňovat, že takovým chováním si koledujete o velké problémy.

"Moje matka mě varovala, že to uděláš."

Neexistuje způsob, kterým byste mohla důkladněji potvrdit klišé o příšerné tchyni a utiskovaném zeti, než je tato věta. Uvědomte si, že váš vztah je výhradně jen o vás dvou a to, co říká vaše matka o něm, nebo o vašem partnerovi, je zcela nepodstatné. A rozhodně by se z toho nikdy neměl stát argument na podporu vašeho tvrzení, nebo důkaz toho, jak to máte se svým manželem těžké. Snadno by se vám mohlo stát, že vám manžel doporučí, abyste si sbalila kufry a šla si s maminkou povídat k ní domů.

"Ty vždycky... Ty nikdy..."

Ohledně těchto dvou frází buďte hodně opatrná. Jakmile začnete zevšeobecňovat a nazírat na váš vztah černobílým, zjednodušujícím způsobem, uzavíráte tím předem možnost jakékoli konstruktivní komunikace. Stavíte svého manžela do pozice, kdy se bude muset začít obhajovat a dokazovat vám, že ne vždy je to tak, jak tvrdíte.

"Pohlídej děti, ale nedělejte tohle, nezapomeň na to a na ono..."

Svěřujete mu děti, ale zároveň ho zahrnujete takovým množstvím pokynů, zákazů, příkazů a připomínek, že tím dáváte najevo, že mu vlastně vůbec nedůvěřujete a nevěříte, že se o ně dokáže správně postarat. Příště, až s ním pošlete děti ven, nebo mu je svěříte na víkend, kousněte se do jazyka, mlčte a jen ho polibte pro štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Manželství