Menu
Úvod  › 

5 manželských chyb, které dělají i chytré páry

Trváte na striktním rozdělení domácích prací přesně půl na půl? Milujete se pouze tehdy, pokud máte oba dva náladu na sex a trváte na okamžitém vyřešení hádky? Poučte se ze zbytečných chyb, které vám ničí manželství.

1. Máte striktně rozdělené domácí práce.

Rozdělili jste si domácí práce striktně napůl? Pravděpodobně vám to zní jako nejlogičtější a nejvíc fair způsob, jak se s otravnými povinnostmi vypořádat. Nicméně paradoxně právě takový přístup povede časem k tomu, že si budete hlídat skóre a budete strážit, zda váš partner nedělá náhodou méně než vy, nestrávil domácími pracemi méně času a podobně. Mnohem lepší je, podle odborníků, uplatňovat takzvané momentální dělení. Jde o to, že si rozdělíte domácí práce právě v okamžiku, kdy se jim jdete věnovat. Oba potom máte pocit, že jste udělali přibližně stejně, věnovali jste povinnostem stejné množství času a vyhnete se tak hádkám vycházejících z pocitu, že jeden z vás dělá v domácnosti posluhovače.

2. Čekáte, až budete mít náladu na sex.

V ideálním světě byste se samozřejmě milovali pouze v případě, že máte oba dva náladu, a to by mělo být tak přibližně každý druhý den. Ve skutečnosti se však, pokud budete čekat na sladění vašich nálad, vaše sexuální frekvence scvrkne na žalostné torzo. Je skutečně utopickou představou, že na sebe budete i po letitém vztahu tak nažhavení, že budete obden s radostí propalovat prostěradla. Samozřejmě je nesmysl nutit se do sexu, pokud na něj skutečně nemáte chuť, nicméně také není nic špatného na tom, pokud se trochu "přinutíte" a vyjdete si navzájem vstříct, i když se právě necítíte jako uragán vášní.

3. Hádku považujete za konec světa.

Je normální, že vztah probíhá ve vlnách a má svá silnější a slabší období. Není nic špatného na tom, když se pohádáte, vyměníte si názory a pročistíte tak vztah. Neberte hádku jako zásadní vztahový problém a rozhodně nejde o konec světa. Snažte se hádat konstruktivně a nikoli destruktivně, ale zvykněte si na to, že hádky jsou součástí všech funkčních vztahů.

4. Trvejte na okamžitém vyřešení hádky nebo sporu.

Trváte na tom, že hádka se musí vyřešit okamžitě, i kdyby to mělo trvat celou noc? To je nejhorší nápad, který můžete mít. Zapomeňte na zcestné heslo, že nikdo nemá jít do postele naštvaný. Naopak spoustu sporů vyřešíte mnohem snáze, pokud si dopřejete určitý oddychový čas a budete řešit spory s chladnější hlavou. Netlačte na řešení hádek za každou cenu.

5. Snažíte se číst myšlenky.

Zvykněte si na myšlenku, že nikdo na světě neumí číst myšlenky a nevidí druhým lidem do hlavy. A konce ani vy ne. Můžete mít pocit, že má váš partner špatnou náladu, jejíž příčinou jste vy, jenže ve skutečnosti se o něj pokouší chřipka. Takže zatímco vy dokážete sama sebe vytočit myšlenkami na to, jak je váš partner nemožný, jedná se pouze o konstrukce, které vznikly ve vaší hlavě a nemají se skutečností nic společného. Pokud chcete něco vědět, jednoduše se zeptejte a nesnažte se přečíst myšlenky svého partnera. Stejně tak neočekávejte ale nic podobného ani od něj.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Lepší manželství za pět minut
Manželský sex: Jak ho vylepšit
5 důvodů, proč se rychle vdát
Test: Ničí vám vaše manželství zdraví?
4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)