Menu
Úvod  › 

Atlas manželek: Nejčastější typy

Koketa. Hysterka. Matka. Superžena. Slepice. Poznejte poznávací znamení a typické charakteristiky jednotlivých typů manželek a najděte mezi nimi i tu svou.

Byli jste přesvědčeni, že vám se to stát nemůže, a ta vášnivá přítulná kočička, kterou jste si vybrali, už zůstane reprezentativním doplňkem po vašem boku. Slavíte ale deset let od svatby a skutečnost je poněkud jiná, než jste si představovali. Seznamte se s nejčastějšími typy manželek:

Nekonečná hysterka

Typická věta: "Budeš mě mít na svědomí."

Jak se projevuje: Všechno na světě je problém, a ten vyžaduje řešení v podobě hádky. Máte pocit, že podstoupila nějakou operaci hlasivek, protože v podstatě už nemluví normálně ale permanentně ječí. Je žárlivá, expanzivní, panovačná a nárokuje si vás i veškerý váš čas. Má potřebu se neustále hádat a nikdy se jí ničím nezavděčíte.

Vy vedle ní: Pokud vám z nějaké důvodu stojí za to zůstávat s ní, postupem času nejspíš otupíte a přestanete její výlevy brát vážně. Tvrdí, že jestli půjdete zase do hospody, něco si udělá? Usmějete se na ní a v duchu si pomyslíte: Tak jen do toho.

Flirtující koketa

Typická věta: "Sluší mi to?"

Jak se projevuje: Vzhled je pro ní alfou i omegou života (na rozdíl od vaší teplé večeře). Bohužel odmítá respektovat skutečnost, že už jí není osmnáct, a neustále nosí bláznivě krátké miny, trička nad pupík a rudě nalakované nehty. Výsledný dojem je střídavě k politování a střídavě nechutný. Má pocit, že s ní každý muž v místnosti flirtuje a kdyby ho nesvazovaly trapné morální zábrany, určitě by se s ní chtěl vyspat.

Vy vedle ní: Doby, kdy jste na ní žárlili, a měli pocit, že by vás ostatní muži mohli skutečně ohrožovat, už jsou dávno pryč. V současné době už vás zajímá jen to, aby se tímto způsobem neoblékala na rodinné oslavy s vašimi rodiči, a aby vás s ní potkávalo co nejméně kamarádů.

Matka na plný úvazek

Typická věta: "Pepíček se dneska třikrát pokakal."

Jak se projevuje: Od té doby, co otěhotněla, se vaše konverzační témata začala smrskávat na její těhotenské nevolnosti a nový model dupaček, které ulovila ve slevě. Bohužel jste po porodu museli konstatovat, že se tento stav nezlepšil, ale spíš naopak máte pocit, že porodila i kus mozku. Je schopná donekonečna rozebírat, co celý den dělali vaši potomci, co říkaly ostatní matky na hřišti, kolik toho vaše děti spapaly a kolik z toho následně vyloučily.

Vy vedle ní: Zpočátku se snažíte navrhnout jiná konverzační témata či akce, kterých by se neúčastnily vaše dítka. Když ale zjistíte, že je to marná snaha a vaší partnerce role matky na plný úvazek tak vyhovuje, že se jí odmítá vzdát, začnete se porozhlížet po bezdětné milence.

Nedostižná superžena

Typická věta: "Jasně, já to udělám."

Jak se projevuje: Je úžasná a všichni vaši kamarádi vám ji závidí. Povila vám minimálně jednoho syna, na jedničku plní své mateřské povinnosti, stíhá k tomu i pracovat, takže do rodinného rozpočtu přispívá nemalou částkou. Má spoustu zájmů, i přátel, zvládá se udržovat, takže i po porodu zůstává stále žádoucí a přitažlivá. Kupodivu má i často chuť na sex, a navíc na stejný druh sexu, který preferujete vy.

Vy vedle ní: Záleží na tom, jak moc jste sebevědomí. Pokud jste úspěšní ve své práci, vyděláváte víc než ona a jste se svým životem spokojeni, je všechno v nejlepším pořádku. V opačném případě pravděpodobně velmi často přemýšlíte, k čemu vás vlastně vedle sebe potřebuje.

Domácí slepice

Typická věta: "Kam zase jdeš?"

Jak se projevuje: Nezáleží na tom, jak vypadala před svatbou, ale postupem času se začala měnit v prototyp domácí slepice. Je jí dost jedno, jak před vámi vypadá, takže vytahané tepláky, děravé ponožky, volné triko a bavlněné kalhotky s povolenou gumou jí přijdou jako naprosto dostatečný domácí oděv. Bavíte se spolu prakticky už jen o tom, kde mají levnější máslo a za co si asi tak sousedi koupili tu novou káru. Velmi matně si vzpomínáte, co znamená slovo sex a volné večery zásadně trávíte před televizí.

Vy vedle ní: Zjistíte, že prošlápnuté bačkory a obnošené tepláky jsou vlastně docela pohodlným domácím oděvem. A ostatně proč jen domácím, když se dají nosit i třeba na nákup? Televizní seriály jsou docela fajn a ostatně pořád můžete doufat, že se rozpohybujete, až budete mít vnoučata.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
K úspěšnému manželství láska nestačí
Chyby, kterých se musíte v manželství vyvarovat
4 způsoby, jak zničit jakékoli manželství
5 manželských stereotypů: Týkají se i vás?