Menu
Úvod  › 

Lidé, kteří vám ničí manželství

Nikdo z vás nemusí být nevěrný a přesto vám se do vašeho manželství může nabourat někdo třetí, kdo váš idylický vztah zničí. Odhalte ho dřív, než bude pozdě.

Myslíte si, že ohrožením vašeho vztahu mohou být jen bývalé milenky, manželky a podobné živly? Omyl. Rozložit vztah vám mohou i lidé, které máte rádi, jsou vám nejblíž a nikdy byste to do nich neřekli. Představujeme vám pět největších vztahových rozvracečů, které si dokážete představit.

Vaše matka

Ne, nezbláznili jsme se. Skutečně máme na mysli vaši vlastní matku. Samozřejmě pro vás chce to nejlepší, bude vás ochraňovat do posledního dechu a udělá pro vás první poslední. A právě to je ten problém. Často si totiž vůbec neuvědomuje, že už jste dospělá a vstupuje vám do života poměrně nežádoucím způsobem. Musíte filtrovat její, dobře míněné, rady i zásahy směrem k vašemu vztahu. Ačkoli to s vámi myslí dobře, nepřestávejte se řídit vlastním rozumem i intuicí. Uvědomte si, že váš manžel si vzal vás - nikoli vaši rodnou matku.

Vaše tchyně

Tchyně nepřišly ke své špatné pověsti jen tak pro nic za nic. Možná s ní máte vynikající a bezproblémový vztah, ale také je možné, že by vás nejraději zardousila jen proto, že jste si dovolila něco začít s jejím milovaným synáčkem. Velmi záleží na tom, na jakou stranu se v této záležitosti postaví váš partner a zda se vás zastane. Pokud ale bude vaše tchyně působit systematicky a permanentně vás oba nahlodávat a vytvářet konfliktní situace, na vašem vztahu se to velmi pravděpodobně odrazí - a rozhodně ne pozitivním způsobem.

Vaše děti

Samozřejmě je milujete víc než cokoli na světě a nedokázali byste si bez nich svůj život představit. Na druhou stranu jsou právě děti častou příčinou rodičovských sporů. Pokud zapomene na to, že se váš život neomezuje pouze na rodičovskou roli, ale zůstáváte i nadále i partnery, máte zaděláno na velký problém. Nesoustřeďujte veškerou svou pozornost pouze na děti, ale snažte se věnovat i sobě navzájem. Učte také své děti, že vaše láska nepatří pouze jim, ale rodiče se mají i rádi navzájem, a nemusí na váš vztah žárlit.

Nejlepší kamarádka

Máte ji ráda a trávíte s ní hodiny a hodiny. Jenže její vliv na vás, respektive na váš vztah, nemusí být zdaleka jen pozitivní. Výzkumy například prokázaly, že pokud se vaše dobrá kamarádka rozvádí, je mnohem větší pravděpodobnost, že i ve vašem vztahu se vyskytnou problémy. Když si totiž vaše přítelkyně neustále stěžuje na svého partnera, začnete i vy na svém muži vidět negativa, kterých jste si dřív nevšimla, nebo vám nijak zvlášť nevadily.

Kolega

Máte v práci sympatického kolegu, se kterým si rozumíte? Potom se můžete vsadit, že dřív nebo později se stane předmětem konfliktů s vaším manželem. Ostatně trávíte spolu denně osm až deset hodin, víte o sobě spoustu věcí, sdílíte interní vtipy a humor, kterým váš manžel nemůže rozumět. Bavíte se o lidech, které váš partner nezná. Je pravděpodobné, že dřív nebo později na něj začne váš manžel žárlit. Dávejte si pozor, jak budete informace o svých sympatických kolezích svému manželovi dávkovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Které drobnosti ničí vztah?
Když vztah ničí peníze
10 důvodů, proč se muži rozcházejí se ženami
10 věcí, o kterých by vaše přítelkyně neměla vědět
Hádky ve vztahu: Tohle nikdy neříkejte!