Menu
Úvod  › 

Lepší manželství za pět minut

Vaše manželství není už to, co bývalo, a potřebovali byste vzpruhu. Jenže s volným časem, ani s vaší energií to není nijak valné. Nemějte strach. Ke zlepšení manželství vám stačí jen pár kroků a minut.

O romantické a idylické manželství stojí přirozeně každý. Na druhou stranu jen málokdo má čas, peníze a energii vyrážet každý týden na romantické večeře, kupovat si dárky a neustále pitvat a analyzovat svůj vztah. Přitom ale ke zlepšení kvality vašeho manželství stačí relativně málo. Inspirujte se:

1. Mluvte s ním jako zamilovaná.

Je jasné, že po deseti letech manželství ho budete jen stěží oslovovat mazlivými přezdívkami a hltat každé jeho slovo. Na druhou stranu byste k sobě neměli ztrácet respekt a úctu. Pokud mu dáváte s každou jeho větou najevo, že by vám bylo milejší, kdyby raději mlčel, jen těžko budete dolovat manželskou idylu. Zajímejte se o to, co vám chce říct, povzbuzujte ho a projevujte mu respekt.

2. Líbejte se.

Pokud jste na tom stejně jako většina párů, čím déle jste spolu, tím méně se líbáte. Respektive vášnivé francouzské polibky vymění za letmé políbení na tvář. Přitom však, podle dotazníkového šetření oregonské univerzity patří právě polibek k nejvášnivěji vnímaným počinům. Dejte si denně alespoň jeden vášnivý polibek, který bude trvat minimálně minutu. I kdyby to mělo být při odchodu nebo příchodu z práce. Vašemu vztahu to prospěje.

3. Vyměňte "já" za "my."

Přestaňte tvrdohlavě užívat slovo "já" a vyměňte ho raději za množné číslo, I když vám to může připadat jako prkotina, vašeho manžela zcela jistě potěší, když o vás budete mluvit jako o týmu a nebudete dávat jednotným číslem najevo, že jste tady každý sám za sebe.

4. Buďte uznalá.

Jakmile začnete zapomínat na jednoduché slovíčko "děkuji" poté, co pro vás manžel něco udělá, nastoupili jste na nejkratší cestu do pekla. Měla byste být uznalá a poděkovat i za takové detaily, jakože si po sobě konečně uklidil špinavé prádlo, nebo pověsil ručníky tak, jak vyžadujete vy. Nic vám to neudělá a váš partner nebude mít pocit, že se snaží zbytečně.

5. Škádlete se.

Dokud bude ve vašem manželství přítomný humor a pošťuchování, můžete si být jisti, že má váš vztah pevné základy. Není zde samozřejmě řeč o zlé ironii nebo sarkasmu, ale pokud si dokážete udělat legraci ze sebe samých i sebe navzájem, svědčí to o funkčnosti vašeho partnerství.

6. Popíjejte spolu.

Mějte vždy v ledničce nachystanou láhev dobrého bílého vína (nebo čehokoli jiného) a když za sebou máte extra těžký, nebo naopak mimořádně úspěšný, den, klidně ji otevřete a společně vypijte. Přinutí vás to zastavit se, udělat si na sebe čas a promluvit si.

7. Ranní doteky.

Nejlepší start do nového dne, jaký si můžete vůbec dopřát, představuje mazlení a doteky. Klidně si nařiďte budík o pět minut dřív a rozmazlete svého manžela hlazením po zádech, nebo jinými doteky, které se mu líbí. Nejde vůbec o sex, ale o pocit vzájemnosti a blízkosti.

8. Mějte ráda svůj vlastní život.

Ať je vaše manželství sebeidyličtější a dokonalé, nezapomínejte na svůj vlastní život, do kterého nemá váš manžel přístup. Ponechte si své vlastní koníčky, či přátele, se kterými se můžete vídat jen vy sama. Zachováte si tak své manželství svěží a zajímavé.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 manželských stereotypů: Týkají se i vás?
Atlas manželů: Jakého máte doma?
Test: Máte se vzít?