Menu
Úvod  ›   › 

8 zvyků, které dodržují šťastné manželky

Jsou ve svém manželství spokojené, neměnily by a všichni kolem jim závidí jejích štěstí. Jenže idylické manželství není automatické. Toto jsou zvyky šťastných manželek.

Znáte je a připadají vám jako z jiného světa. Zatímco všichni kolem si stěžují na nevalná manželství, nemožné manžely a celkově příšerné vztahy, ony jsou šťastné, spokojené a tváří se, že by neměnily. Prakticky nikdy si nestěžují a jsou neustále nad věcí. jenže idylické vztahy nikdy nejsou automatickou záležitostí a vyžadují snahu i investici. Následující zvyky dodržují všechny šťastné manželky:

1. Dokáží nad tím mávnout rukou.

Buďte ujištěna, že každý manžel na světě je čas od času otravný a na zabití. A každá žena by mohla okamžitě vyjmenovat celý seznam věcí, kterými ji její drahý vytáčí do červených čísel: Možná jsou to jeho ponožky na podlaze, možná zmačkané mokré ručníky, které nechává válet u vany. Rozdíl mezi otrávenými a spokojenými manželkami je však v tom, že ty spokojené mají správně nastavené priority a nad nepodstatnými věcmi dokáží mávnout rukou.

2. Hledají na všem to dobré.

Vyjeli jste spolu na prodloužený víkend. Ubytování nestálo za nic, celou dobu pršelo a na zámku, kam jste se vypravili, měli zavřeno. Můžete nad tím protáčet oči a procítěně vzdychat, a po víkendu vykládat všem, jak zoufale jste se měli. Nebo si můžete užívat čas, který můžete strávit sami dva, skutečnost, že nic nemusíte, a i to, že jste nemuseli stát na prohlídku zámku dlouhé fronty. Tu druhou možnost by zvolily šťastné manželky.

3. Mluví.

Štastné a spokojené manželky moc dobře ví, že mlčení a nedostatečná komunikace jsou cestou do pekla, proto mluví. Sdílí se svým partnerem své myšlenky, pocity, emoce, naděje i sny. A stejně tak ji zajímají i názory, pocity a zážitky manžela.

4. Méně si stěžují.

Je samozřejmě velmi jednoduché hledat na svém manželovi chyby a neustále si na něj stěžovat. Ochotných posluchačů najdete vždycky dost. Stejně tak můžete donekonečně vyčítat a vyslýchat ho, proč včera přišel tak pozdě, kdy se hodlá věnovat dětem a konečně pověsit tu poličku, co tak dlouho slibuje. Vždy než ale vypustíte z úst podobnou větu, zeptejte se sama sebe, jestli je to skutečně nutné.

5. Usmívají se.

Zásadní rozdíl mezi spokojenými manželkami (které mají většinou i spokojené manžely) a těmi otrávenými je ve frekvenci úsměvů, kterými častují svého partnera i okolí.

6. Dotýkají se.

Bez intimity a doteků nemůže žádný vztah fungovat. Jakmile se přestanete dotýkat a mazlit, jste na nejlepší cestě k mizernému vztahu.

7. Mluví o svém muži hezky.

Je to úplně jednoduché pravidlo: Čím negativněji budete o svém muži mluvit, tím negativněji ho budete vnímat. A naopak. Šťastné manželky to ví moc dobře a také se podle toho chovají.

8. Oceňují ho.

Pokud nedokážete ocenit svého partnera vy, nemůžete čekat, že bude oceňovat on vás. Spokojené manželky jsou si vědomy toho, že čím víc investují, tím víc také dostanou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Manželství