Menu
Úvod  › 

Atlas manželů: Jakého máte doma?

Pedant. Svůdník. Hypochondr. Tatík. Kariérista. Přinášíme vám kompletní typologii manželů. Zorientujte se a zjistěte, který z nich se vám povaluje na gauči.

Když jste s ním chodila na rande, byl to nejvtipnější/ nejgalantnější/ nejpřitažlivější/ nejchytřejší kluk v okruhu patnácti kilometrů. Jakmile jste si ale vyměnili snubní prsteny, nejspíš se postupem času začal poněkud měnit. Kterého z následujících typů máte tedy momentálně doma?

Věčný svůdník

Typická věta: "Tuhle na mě zase jedna dělala oči."

Jak se projevuje: Má pocit, že pro něj přírodní zákony neplatí. Zejména pak je přesvědčen, že naprosto odolává působení času. Proto se stále ještě obléká stejným stylem, jako když jste se potkali, a vůbec se tváří, že vedle sebe nemá žádné břemeno typu manželky. Jakákoli sukně v dosahu si před ním nemůže být jista (nemusí s ní nutně spát, často mu stačí pouze flirt), ale s postupujícím časem se z toho stává spíš jeho zbožné přání, než aby šlo o realitu.

Vy vedle něj: Ze začátku vás to štve a nejspíš na něj velmi žárlíte. Pokud ale vedle něj vydržíte několik let, zjistíte, že to není zdaleka tak horké, jak to občas vypadá a začnete se na jeho svůdnické pokusy dívat se shovívavostí a lehkým pobavením. Ostatně, co jiného vám také zbude.

Otravný pedant

Typická věta: "To zrcadlo bys měla ještě přeleštit."

Jak se projevuje: Nic mu není dost dobré. Zvlášť ohledně úklidu a pořádku má nadprůměrné požadavky. Bohužel však typicky čím větší jsou jeho požadavky, tím menší je jeho chuť k jejich naplnění jakkoli přispět. Pracovní stůl má rozdělený do sektorů, každá věc má své neměnné místo a nešetrné zanesení zrnka prachu naprosto rozmetá jeho stávající řád. Vyžaduje, aby se všichni přizpůsobovali jeho nárokům.

Vy vedle něj: Záleží na tom, jaká jste povaha. Jestliže se ale nechcete vedle něj zbláznit, nejspíš ho necháváte mluvit a děláte si věci podle toho, jak vyhovují vám. Pokud požaduje lepší vydrhnutí kuchyňského dřezu, hodíte po něm kartáč a důrazně ho upozorníte, že má šanci.

Negativistický hypochondr

Typická věta: "Mě už je zase slabo."

Jak se projevuje: Celý dlouhý den tráví tím, že fňuká, vzdychá a naříká nad svým těžkým údělem a zpackaným životem (i když je nad slunce jasné, že si za jeho zpackání může sám). Neustále si na něco stěžuje a hledá, co by ho ještě mohlo bolet. Trpí záhadnými nemocemi, které sice nejsou lékaři schopni diagnostikovat, ale které mu znemožňují pomoci vám s prací v domácnosti. Kdyby každý den nenašel alespoň deset věci, na které by si mohl postěžovat, jeho nálada by hodně poklesla.

Vy vedle něj: Pokud se vám s ním z nějakých neznámých důvodů stále chce být, začnete být za čas nejspíš úplně stejná jako on. Negativismus, pesimismus a depresivní nálada jsou značně nakažlivé a vysilující.

Kariéristický workoholik

Typická věta: "Dneska přijdu později."

Jak se projevuje: Odejde do práce v pondělí a vrátí se ve středu, aby si vyměnil kravatu a oblek. Pro práci a svou kariéru by udělal a obětoval všechno na světě. Dokáže sice adekvátně zaopatřit rodinu a pokud zastává výhodnou pozici, nejspíš vy už pracovat nemusíte, ale vidíte se jen z rychlíku. Nedokáže si udělat čas ani na vás, či svoje zájmy a na prvním místě pro něj vždy je a bude jeho práce.

Vy vedle něj: Na jednu stranu jste ráda, že je schopný vás materiálně zajistit. Na druhou stranu si však uvědomujete, že máte stále méně a méně konverzačních témat a vůbec oblasti, ve kterých se ještě vůbec dokážete protnout, jsou zcela mizivé.

Bodrý tatík

Typická věta: "Máme ještě nějaký pivo?"

Jak se projevuje: Celosvětově jde o nejběžnější typ mezi manžely. Jeho hlavní starostí, když se dovalí z práce domů, je klid a co nejméně požadavků. Má svůj okruh zájmů, které se už několik desítek let nemění. Na dovolenou chce jezdit na stejné místo, nebo alespoň na podobný typ zájezdů. K nedělnímu obědu očekává svíčkovou se šesti a pivo. Je stálý a v podstatě spolehlivý, jen si skutečně nedokážete představit, že by vás mohl něčím překvapit.

Vy vedle něj: Nežijete si špatně a v podstatě jste spokojená. Až do té doby, než jdete na školní sraz po x letech a dáte se do řeči s bývalou spolužačkou, která procestovala svět, udělala si vlastní kariéru a stále si udržuje široký okruh zájmů i přátel. S tatíkem totiž velmi snadno začnete stagnovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
Neměla jsem si ho brát!
5 věcí, které můžete zlepšit ve svém manželství
Předmanželský dotazník: Máte se vzít?
Krize středního věku vašeho manžela: Jak se s ní vypořádat