Menu
Úvod  ›   ›   › 

Účesy a sestřihy, které musíte mít

Ofiny, volné copy, rozcuchy, vlny či klasický "bob." Představujeme vám účesy, které jsou pro tuto sezónu mimořádně v kurzu.

Ze všech titulních stránek na vás shlíží modelky s fascinujícími účesy, které vypadají, že nevyžadují absolutně žádnou údržbu a vznikly jen jaksi mimoděk. Jenže každá žena si dokáže jednoduše spočítat, kolik času, rukou a stylingových prostředků jejich vytvoření vyžadovalo a jak asi budou vypadat, až se jejich majitelka ráno vzbudí. Nalakované účesy z módních přehlídek jsou pro každodenní život nepoužitelné, proto jsme pro vás vybrali vlasové trendy, které jsou hitem letošní sezóny a které jsou zároveň nositelné a bez problémů udržovatelné:

Vyčesané a volné copy

Pokud máte to štěstí a jste majitelkou dlouhých vlasů, rozhodně pro letošní sezónu vsaďte na culíky a copy: "Vysoko vyčesané copy jsou velmi oblíbené a z módy jen tak nevyjdou. Letošní velkou novinkou je culík přehozený směrem dopředu," říká Jarka Čechová z vyhlášeného kadeřnického salónu. "Účes, se kterým letos rozhodně budete in, spojuje módní rozcuchané vlasy s klasickým pleteným copem. Tento účes vytvoříte pomocí sponek nebo pomocí silně tužícího laku na vlasy. Pro dokonalý vzhled zkuste přidat lesk a vlasyjemně uvolněte, aby působily vzdušněji." Navíc tak dosáhnete sportovního vzhledu, který je dalším žhavým trendem.

Lesklé vlasy

Účesy s lesklým efektem jsou pro toto léto skutečným hitem. Zakupte si kvalitní gel a protřete jím svůj účes od kořínků. Ať už zvolíte uhlazený nebo rozcuchaný vzhled, lesklé vlasy jsou v kurzu. Ale pozor; nepleťte si lesklý vzhled s vlasy, které působí mastně. Vlasy nesmí být gelem slepené a nepřehánějte to s jeho množstvím. Stejně tak se vám vyplatí investovat do kvalitního přípravku, který vaše vlasy neslepí.

Rozcuchy

Potýkáte se s nedostatkem, nebo naopak nadbytkem vlasů? Řešením obou problémů je prostříhání a rozcuchaný účes: "Nebojte se rozcuchaných účesů, lichotí každému tvaru obličeje. Správné

prostříhání dodá vlasům perfektní objem a účes tak získá na atraktivitě. Stačí správný střih, kvalitní vlasová kosmetika a trocha umu při vysoušení," radí odbornice z kadeřnického salónu Jarky Čechové. Využijte toho, že tuto sezónu můžete upravit vlasy stylem "vstala a šla" a přesto budete vypadat stylově a trendy.

Stylové ofiny

Nic pro váš vzhled, výraz obličeje a optickému zhoustnutí vlasů neudělá větší službu nez ofina. Dokáže zamaskovat drobné nedostatky pleti, s její pomocí dosáhnete mladistvějšího vzhledu a vlasy tak budou vypadat za všech okolností upraveně. Na výběr máte nekonečné množství možností, od rovné, přes prostříhanou, až k šikmo střižené ofině. Zkonzultujte se svou kadeřnicí, které řešení je pro vás nejvhodnější.

Legendární "bob"

Mikádo, neboli "bob", frčí už od dvacátých let minulého století. Ženy po celém světě si ho zamilovaly kvůli jeho praktičnosti i ženskosti. Nosí ho celebrity (typický je tento střih je například pro Keiru Knightley, či Victoii Beckham), sluší prakticky všem typům obličeje a nabízí nepřeberné množství možností: "Nesmrtelný bob se letos nosí ve všech různých délkách, tvarech a to s ofinou i bez," potvrzuje Jarka Čechová.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?
Vlasy v létě: Co pro ně musíte udělat
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Tipy pro rychlejší růst vlasů
Nejlepší účesy, když je vám 30, 40, 50 let
7 kosmetických triků hollywoodských celebrit
10 věcí, které vám nejvíc ničí vlasy