Menu
Úvod  › 

7 lidí, kteří vám kazí hubnutí

Kamarád s gurmánským sklony, sportovní fanoušci, kolega z posilovny, vaše babička, či kolegyně s vášní pro pečení. Seznamte se s lidmi, kteří nejvíc kazí vaše hubnutí.

Snažíte se konečně zatočit s pneumatikami a zhubnout a očekáváte, že vás vaše okolí dostatečně podpoří. Přitom vás ale vůbec nenapadne, že se ve vašem okolí nachází řada lidí, kteří vám vaši hubnoucí snahu kazí. Představujeme vám největší dietní sabotéry:

Kamarád - gurmán

Chodíte spolu do restaurací a on/ona vám neustále vychvaluje nedostižné a proslavené speciality, které rozhodně musíte ochutnat. Platí za vyhlášeného gurmána a dokáže vám vylíčit pochoutky takovým způsobem, že je prakticky nemožné odolat. Sníte potom mnohem víc a větší kalorické bomby, než jste měli původně v plánu. Pokud s takovým pokušitelem chcete bojovat, na rovinu mu/jí oznamte, že se snažíte držet dietu a jeho/její chování vám příliš nepomáhá.

Sportovní fanoušek

Pizza, kuřecí křidélka, hot dogy, pivo, chipsy... To je typický jídelníček sportovních fanoušků, ať už chodíte fandit na stadión, do baru, nebo si rozbijete stan jen doma před televizí. Ve společnosti fandících kamarádů se budete jen velmi těžko vymlouvat na dietu a hubnutí. Místo toho se soustřeďte na to, abyste si dávali jen malé porce a omezili tak svůj kalorický příjem na minimum.

Váš kolega z posilovny

Jasně, chodíte spolu cvičit a navzájem se podporujete, takže vás ani nenapadne protestovat, když pro vás oba koupí proteinový shake, abyste se odměnili za vynaloženou snahu. Nicméně už vám nejspíš nedojde, že podobný shake obsahuje dvě stě až tři sta kalorií, které vůbec nepotřebujete. Před příchodem do posilovny se s dostatečným předstihem najezte, abyste předešli záchvatům hladu a pokušení dát si zbytečně kalorickou bombu.

Urážlivý člen rodiny

Znají to všichni. Maminka či babička vás pozve na nedělní oběd, nebo se u nich jen zastavíte na návštěvu a okamžitě vám na stole přistane svíčková se šesti a třená bábovka. Víte, že když odmítnete, bude smrtelně uražená a bude to považovat za znesvěcení svého kuchařského umění. Řešením jsou opět malé porce. Vaše rodinná kuchařka bude stejně tak polichocena, když jí pochválíte dva knedlíky či tenký plátek bábovky.

Parťák do hospody/baru

Hospoda s kamarády je nepochybně vynikajícím relaxem, ale na druhou stranu najdete jen málo kaloričtějších bomb, než je alkohol. Například se třemi koktejly dodáte svému tělu pět set kalorií navíc. Když už se chystáte na alkoholový dýchánek, dávejte si co nejméně kalorické nápoje, jako je například střik z bílého vína.

Obchodní partner

Pokud vaše zaměstnání vyžaduje pracovní obědy a večeře, připravte se na to, že ve vašem jídelníčku se navíc vyskytnou stovky kalorií. Jen velmi těžko můžete odmítnout objednat si a dívat se, jak váš obchodní partner jí. Navíc porce v restauracích bývají značně velké a často jde o kalorické bomby. Pokud chcete minimalizovat kalorický příjem z pracovních obědů a večeří, choďte do restaurace najezení a objednejte si pouze dietní variantu jídla, jako je například salát, či lehký předkrm.

Pečící kolegyně

Vyskytuje se v každém zaměstnání. Ráda peče, platí za vyhlášenou kuchařku a ráda se svým uměním chlubí. Takže při každé vhodné příležitosti nosí do zaměstnání své výrobky, které ale rozhodně neoplývají dietními charakteristikami. Nemusíte nutně odmítat, ale dejte si pozor na množství, které zkonzumujete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 velmi dobrých důvodů, proč nepít dietní colu
Poznat hlad je těžší, než si myslíte
Nejméně vážíme v pátek ráno
Proč nehubnete? Zařiďte, aby vaše cvičení fungovalo
7 zvyků, které mohou za váš tuk na břiše