Menu
Úvod  › 

Nejlepší účesy, když je vám 30, 40, 50 let

Kdy opustit rozverný culík, změnit barvu, nebo prostříhat vlasy kolem obličeje? Poradíme vám, jaký účes zvolit a jak o své vlasy pečovat, když je vám třicet, čtyřicet, nebo padesát let.

Pokud žijete v domnění, že nedbale svázaný culík, který jste nosila ve dvaceti, vám stejnou službu udělá i ve čtyřiceti, je načase, abyste se rychle probrala. Jednotlivá věková období si žádají specifickou úpravu a péči o vlasy. Účes, který vám slušel před deseti lety, na vás teď bude vypadat přinejmenším divně. Jak tedy pečovat o vlasy a jaký sestřih jim dopřát, když je vám třicet, čtyřicet, nebo padesát let?

Když je vám třicet

Ve třiceti potřebují vaše vlasy jen minimální údržbu. Právě teď je perfektní čas na to, abyste experimentovala se svou barvou vlasů i stylem. Většina žen v tomto věku si všimne prvních šedivých vlasů. Pokud na jejich odbarvení použijete barvu bez peroxidu, která je lehce průhledná, získáte skvělý efekt, kdy budou šedivé vlasy vypadat jako odlesky světla. Teď je také čas na to, abyste vyzkoušela novou barvu na vlasy. Nemusíte rovnou sahat po permanentních přípravcích, částečně vymývatelné barvy na vlasy vypadají více přirozeně a odrosty na nich nejsou tolik vidět jako na permanentních barvách.

Třicítka je typicky obdobím osobního rozvoje. Většina žen se soustřeďuje buď na budování kariéry nebo rodiny. Typická je zaneprázdněnost a nedostatek času, proto i při experimentování s účesy a stylem myslete na to, aby úprava vlasů byla jednoduchá a nenáročná na čas.

Když je vám čtyřicet

Kolem čtyřicítky už si jen velmi málo žen může dovolit přírodní barvu vlasů bez úprav. Vaše vlasy začínají ztrácet kondici, působí unaveně, matně a šedivé prameny jsou často vidět už na první pohled. Oživení barvy vhodným odstínem je základním krokem, který byste rozhodně neměla vynechat. Vyvarujte se dramatických změn a snažte se zachovat přirozený tón vašich vlasů a barvu pouze zvýraznit. Neměli byste měnit odstín o víc než dva tóny, protože jinak budete působit nepřirozeně.

V tomto věku byste měla volit délku vlasů mezi bradou a rameny, která nejlépe zamaskuje poněkud povolenou kůži v oblasti brady. Vsaďte na patku a prostříhané vlasy kolem obličeje. Tak odvedete pozornost od počínajících vějířků vrásek kolem očí a vrásky na čele.

Když je vám padesát

Michelle Pfeiffer, či Sharon Stone jsou jen některé z řady žen dokazujících, že v padesáti letech žena ještě zdaleka není stará a ani tak nemusí vypadat. V tomto věku je však nutné věnovat péči o svůj vhled velkou pozornost a péči, jinak je na ní brzy patrný vliv času. Je potřeba, abyste nejpozději každých pět týdnů chodila na obnovení barvy. Není nic odpudivějšího než šedivé kořínky vlasů. Snažte se vyhnout uhlazeným vyžehleným vlasům, které vašemu obličeji dodají příliš tvrdé rysy. Ideální je délka vlasů po bradu, která odvede pozornost od vrásek v obličeji a zjemní vaše rysy. Investujte do kvalitních přípravků na vlasy, abyste se vyhnula jejich vysušení a matnému vzhledu. Buďte opatrná při používání fénu, kulmy, či žehličky na vlasy, které mohou vlasy poškodit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?
Vlasy v létě: Co pro ně musíte udělat
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Tipy pro rychlejší růst vlasů
Svatební účes: Tipy, které se vám vyplatí