Menu
Úvod  › 

10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád

Zapomeňte na módní výstřelky, líčení a účesy, které se vynoří na jednu sezónu a pak je vezme voda. Představujeme vám deset kosmetických trendů, které se na výsluní drží už zatraceně dlouho a hned tak odtud nezmizí.

1. Rozevlátá hříva

Je to účes, který zkrátka nikdy nevyjde z módy. Ostatně která z nás by nechtěla pohazovat nezkrotnou, hustou a lesklou hřívou. Dlouhé a husté vlasy jsou odjakživa znakem mládí a nespoutanosti. Netřeba se navíc zmiňovat o tom, jak sexy působí dlouhá rozevlátá hříva na muže ve vašem okolí. Letos letí účesy ve stylu osmdesátých let s velkými vlnami, takže nakupte natáčky s velkým průměrem a jděte do toho.

2. Kouřové oči

Nic vám nedodá takový sexy a dramatický vzhled jako kouřové líčení očí. A i když si řada žen myslí, že kouřové líčení dokáží vykouzlit jen profesionálové a hodí se jen na večer, jde o omyl. Stačí, pokud znáte zásady pro líčení svého tvaru očí, a nemůžete udělat chybu. Dobré kouřové nalíčení by mělo přecházet z tmavých tónů na očním víčku směrem ke světlejším pod obočím. Přidat můžete i několik třpytek pro větší efekt.

3. Černé linky

Efekt černých linek oceňují už celé generace žen od Kleopatry po Kate Moss. Černé linky mají totiž kouzelnou moc a z jejich pomocí se můžete během minuty stát elegantní dámou, sexy kočkou, nebo rockovou drsňačkou. Záleží jen na vás, jak je použijete. Můžete je nosit kamkoli od kanceláře až po divoký mejdan v klubu, jen musíte najít ty, které vám nejvíc vyhovují. Nebojte se experimentovat se značkami, odstíny i texturou.

4. Nedbalý účes

Vykašlete se na pečlivě upravený účes, kde má každý vlásek své pevně vyhrazené místo. Chytré ženy už dávno ví, že muži se spolehlivě chytnou na účes typu: vstala a šla. Samozřejmě, že i pro takovou úpravu je potřeba něco udělat, ale přirozený vzhled vlasů, jakoby nedotčených kosmetickým přípravkem a zdánlivě ani hřebenem je zkrátka sexy a ještě dlouho bude.

5. Dlouhé řasy

Neexistuje člověk, kterému by se nelíbily dlouhé řasy. Dlouhé řasy vám přihrají svůdný a zároveň nevinný pohled. Pro dlouhé řasy a vzrušující pohled jsou ženy ochotné udělat cokoli. Kupujeme si řasenky, lepíme falešné řasy, chodíme na permanentní barvení. Dlouhé tmavé řasy zkrátka zvýrazní a otevřou váš pohled.

6. Prostříhaná ofina

Střapatá prostříhaná ofina má samá plus; dokáže zamaskovat spoustu nedokonalostí na obličeji, sluší jakémukoli tvaru obličeje, působí mladistvě, sexy a moderně. Navíc vašim vlasům přidá opticky na objemu.

7. Vyčesané vlasy

Ať už zvolíte francouzský drdol, hladce stažený "banán", nebo ležérní rozcuch, s vyčesanými vlasy nemůžete šlápnout vedle. Odhalený krk je zkrátka nedostižně sexy.

8. Rudé rty

Rudá rtěnka řekne každému v okolí, že přichází sebevědomá a silná žena. Rudě nalíčené rty patří ke klasickému elegantnímu stylu stejně jako k image drsné rebelky. Nezapomeňte však na to, že červená rtěnka je samo o sobě tak výrazná, že už musíte volit decentnější nalíčení očí.

9. Husté obočí

Tvar obočí rámuje oči, přivádí k nim pozornost a dodává obličeji specifický výraz. Silné a husté obočí (tím samozřejmě nemáme na mysli neupravené obočí) je jedinečným poznávacím znamením, na které vsází například Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, či Keira Knightley.

10. Culík

Vlasy spoutané do ohonu působí sportovně, přirozeně a zároveň velmi vzrušujícím dojmem. S jeho pomocí můžete snadno měnit svůj vzhled: jinak budete vypadat v ležérně sepnutém culíku a zcela jinak v pevně sepnutém, vysoko vyčesaném ohonu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
29 důvodů, proč mají single ženy lepší život
Drogérie versus kadeřnické salóny: Kde nakupovat přípravky
Přípravky proti celulitidě: Které fungují?
10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let