Menu
Úvod  › 

Dlouhé, nebo krátké: Jaké vlasy jsou víc sexy?

Líbí se mužům víc krátký sestřih, nebo vlasy až po pás? A skutečně muži berou víc na blondýny než na brunety? Zjistěte, co si muži skutečně myslí o ženských vlasech a jaké se jim líbí.

Podle nové studie zveřejněné v magazínu Garnier už dávno neplatí pověra, že muži preferují blondýnky. Podle vědců upřednostňují muži blonďaté ženy pouze pro krátkodobé vztahy sexuálního charakteru, kdežto z dlouhodobého hlediska preferují spíše brunety. Podle citovaného výzkumu jednasedmdesát procent mužů považuje brunetky za ideální partnerky. Mimo to víc než polovina dotázaných mužů tvrdila, že brunetky jsou v posteli výrazně lepší než blondýnky a zrzky.

Muži mají rádi věci, co se lesknou. To platí i pro ženské vlasy. Podle výzkumu britského Telegraphu shledává dvaasedmdesát procent mužů ženy s lesklými vlasy mnohem přitažlivější než ženy s matnou hřívou. Tazatele poněkud překvapilo, že si takové věci jsou muži schopni všimnout a navíc je to trochu v rozporu s tím, že zdůrazňují přirozený vzhled vlasů. Víc než třetina dotázaných tvrdila, že nesnáší ženy s příliš upraveným účesem, který vypadá vyumělkovaně. Dávají přednost měkkým, na dotek příjemným vlasům bez laku, tužidla, gelu a dalších přípravků.

Pokud máte vlasy zdravé, silné, dlouhé a přirozeně vlnité, máte vyhráno. Pro téměř polovinu mužů představuje tento styl naprostý ideál. Na druhém místě se potom umístil účes ala Jennifer Aniston; tedy dlouhé a rovné vlasy.

Jenže ani s délkou vlasů to není jednoduché, protože muži jsou značně vybíraví. Napadlo vás například, že některé dlouhé vlasy se jim mohou zdát už příliš dlouhé? Když magazín msn oslovil sto mužů, ukázalo se, že pětapadesát procent preferuje vlasy středně dlouhé. Střih těsně pod ramena získal mnohem víc bodů než superdlouhé vlasy po pás.

Vypadá to, že většina mužů se v dětství zhlédla v obrázcích Boženy Němcové. Hádejte, co vyhrálo anketu o nejvíc sexy účes? Je to neuvěřitelné, ale třiaosmdesát procent mužů považuje za nejvíc sexy cop. Na druhém místě se potom umístily asymetrické střihy (jaký má například Rihanna), které připadají vzrušující šestasedmdesáti procentům mužů.

Muži mají také rádi změnu. Téměř třetina dotázaných uvedla, že si všimne, když jejich partnerka navštíví kadeřníka. Oceňují také změnu barvy a střihu a nemají rádi, pokud má žena příliš dlouho jeden styl vlasů.

Ať už jste blondýnka nebo brunetka, muže spolehlivě dostanete na to, když si budete se svými vlasy hrát. Třiačtyřicet procent mužů miluje, když může pozorovat ženu, jak si upravuje vlasy. Dvacet procent z nich to dokonce považuje za nejvíc vzrušující činnost, při které lze ženu pozorovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Rychlejší růst vlasů: Jak ho podpořit
Jaká barva vlasů vám bude slušet?
Jak vás ovlivňuje barva vlasů
10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let