Menu
Úvod  › 

Překvapivé hříchy, které vám pokožka neodpustí

Odličujete ji, kupujete drahé krémy a máte pocit, že jí dáváte všechno, co potřebuje. Jenže možná jí škodíte tím, co by vás nikdy nenapadlo. Představujeme vám nečekané hříchy, které se na vaší pokožce podepíší.

Koušete si rty

Kousání rtů je těžko odstranitelným zlozvykem, který není jen estetickým problémem, ale škodí i vaší pokožce. Kousáním ztrácí rty svou přirozenou hydrataci a vznikají v nich mikroskopické trhlinky, které uvolňují cestu mikroorganismům, čímž přispívají ke vzniku infekcí. Možná vás nikdy nenapadlo, že si kousáním rtů tolik škodíte, ale právě ono je jednou z hlavních příčin popraskaných, vyschlých a okoralých rtů. Pokuste se tento zlozvyk odbourat a používat co nejkvalitnější balzám na rty, který je hydratuje a zároveň vytvoří jakousi bariéru proti vnějším vlivům.

Děláte grimasy

Možná vám to přijde roztomilé a děláte "obličeje" jen tak jako neškodné doplnění hovoru, ale při grimasách si zakládáte na vějířky jemných i mnohem hlubší vrásky. Právě kvůli omezení grimas byste měla nosit na slunci vždy sluneční brýle, které zabrání tomu, abyste mhouřila oči. Stejně tak byste si měla dávat pozor na grimasy, které jsou pouhým zvykem, jako je například výrazné zvedání obočí. Nezapomeňte čas od času povolit stažené koutky úst a uvolnit jejich okolí prstovou masáží.

Permanentně telefonujete

Bojujete s neustálým výskytem červených pupínků a zarudlých skvrn v okolí úst a na bradě? Podle odborníků z Mayo Clinic se může jednat o důsledek vašeho náruživého telefonování. Ačkoli si to většina lidí vůbec neuvědomuje, tím, že máte v nemyté ruce neustále špinavý telefon (i když vám vaše ruce i telefon připadají na pohled dokonale čisté), přenášíte si jimi na obličej nečistoty, bakterie i maz a to všechno přispívá k tvorbě kožních problémů.

Špinavý polštář

Neradi převlékáte povlečení a máte tendenci spát stále v tom stejném? Potom se nemůžete divit, že pokožka na vašem obličeji vypadá značně zoufale. Uvědomte si, že vaše pokožka má sedmi až osmihodinový těsný kontakt s látkou polštáře a pokud jej neperete dostatečně často, hromadí se na něm kožní maz, odumřelé částečky kůže, které zase představují ideální potravu pro roztoče a bakterie. A každému je zřejmě jasné, že se skutečně nejedná o koktejl, který by vaší pokožce prospíval. Podle odborníků byste povlečení polštáře měli prát každý týden, abyste svou pokožku zbytečně nedráždili.

Horká vana

Relax v horké vaně miluje snad každý - kromě vaší pokožky. Horká voda totiž pokožku vysušuje, zeslabuje kapiláry a u citlivějších jedinců může vést až ke vzniku zarudlých skvrn. Pro vaši pokožku bude proto mnohem příjemnější, pokud si zvolíte vodu přiměřené teploty a vyhnete se kouřící vaně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články