Menu
Úvod  › 

Věci, kterými vytočíte svého trenéra do ruda

Platíte si ho, aby s vámi cvičil, dával pozor na váš jídelníček a přihrál vám dokonalou postavu. To ale neznamená, že si od vás nechá líbit všechno. Následujícími věcmi ho spolehlivě vytočíte do červených čísel.

1. Pozdní příchody.

Jedno či dvě uvíznutí v dopravní zácpě se dají pochopit i omluvit, ale pokud máte permanentní zpoždění na každou domluvenou schůzku, sympatie trenéra tím rozhodně nezískáte. Kromě toho, že narušíte cvičební plán, mu tím dáváte najevo, že jeho čas pro vás není důležitý. A sami jistě uznáte, že to není příliš dobrý základ společné spolupráce.

2. Berete telefony.

Tak si rozmyslete, jestli chcete cvičit, nebo telefonovat. Obě věci najednou dělat nelze a váš trenér zcela jistě ocení, když si nebudete mezi kliky vyřizovat své osobní záležitosti se sluchátkem u ucha.

3. Nezapisujete si jídlo.

Snažíte se společnými silami pohnout vaší váhou a pořád se nedaří. Je zřejmé, že kámen úrazu velmi pravděpodobně tkví ve vaší stravě, protože bez úpravy jídelníčku kýžených výsledků nikdy nedosáhnete. Jenže vy jste buď líní, pohodlní, nebo zkrátka ignorujete to, že byste si měli psát všechno, co sníte. Pak ale můžete těžko očekávat vytouženou váhu.

4. Nesnažíte se.

Vymýšlíte si pořád další a další výmluvy, proč nemůžete cvičit, dodržovat jídelníček a zásady zdravého životního stylu? Potom je jen otázka času, kdy to vašeho trenéra přestane definitivně bavit.

5. Žvaníte.

Místo toho, abyste cvičili, neustále vykládáte o všem možném, včetně svého soukromého života? A proč si myslíte, že by to mělo vašeho trenéra zajímat? Pro něj je podstatné to, co předvádíte na strojích a s nářadím a nikoli to, co jste dělali o víkendu.

6. "Mám pomalý metabolismus."

Jestli skutečně věříte tomu, že máte pomalý metabolismus, nebo tloušťku v genech a neustále se na to vymlouváte, nemá vůbec cenu, abyste utráceli peníze za trenéra. Raději si kupte tabulku čokolády, sáček chipsů a pěkně si ten svůj pomalý metabolismus užijte.

7. "Ale Máňa říkala..."

Vašemu trenérovi je celkem fuk, co jste si vygooglili na internetu, nebo co říkala vaše kamarádka, která zhubla pět kilo. Pokud máte pocit, že připojení k wifi z vás dělá odborníka na fitness, klidně můžete ušetřit peníze a trénovat sami sebe. Vašemu trenérovi se jen uleví.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 signály, že máte špatného trenéra
10 tipů od trenérů celebrit
Věty, za které by trenéři vraždili
5 signálů, že máte vyměnit osobního trenéra