Menu
Úvod  › 

Trička, bez kterých se tuto sezónu neobejdete

Zapomeňte na nudné a tuctové modely. Tuto sezónu frčí trička s nápaditým a originálním designem. Představujeme vám ty nejlepší kousky, které jsou letos v kurzu.

Doby, kdy bylo tričko považováno za kousek dobrý maximálně ke sportování nebo doplnění neformálního outfitu, a nosili jej módní zoufalci, jsou dávno pryč. Trička už před několika sezónami povýšila na plnohodnotnou součást šatníku a nosí se v tradičních i odvážných kombinacích. V modelu sestávajícím z džínů, trička a módního sáčka můžete vyrazit ráno do práce a večer jen vyměníte doplňky, sako necháte doma a rázem získáte dokonalý model na party. Trička jsou zkrátka v kurzu a stále žádanější pro svůj slušivý vzhled, pohodlnost i multifunkčnost. Ale pozor! Řeč je o skutečně designových, originálních a nápaditých kouscích. Tričkem z tržnice, ve kterém během dvou hodin potkáte dalších pět lidí, skutečně nikoho neohromíte a koledujete si spíše o módní faux pas. Představujeme vám trojici největších tričkových hitů, se kterými nemůžete šlápnout vedle:

Trička s nápisem

Jestliže jste teď zajásali a začali hledat ve skříni připomínku svých pubertálních let v naději, že se vrátily do módy trika s nápisy typu: "Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo," máme pro vás špatnou zprávu. Podobné zoufalosti už můžete najít snad jen v suvenýrových stáncích u Václavského náměstí a do módy se chválabohu už nikdy nevrátí. Pokud nechcete působit jako zamrzlý puberťák, pořiďte si tričko s nápisem, který vyjadřuje postoj, názor, nebo je skutečně vtipný. Momentálně jsou v kurzu například trička zesměšňující typicky facebookovou kulturu, nebo IT humor. Rozhodně však zapomeňte na české nápisy, ve kterých budete působit vždy poněkud buransky, a sáhněte výhradně po kouscích s anglickým textem.

Trička s potiskem

Zatímco ještě před rokem letěly trička s tradičními animovanými postavičkami a i mimořádně vyvinuté slečny se dobrovolně oblékaly do triček s obřím Mickey Mousem, nebo včelkou Májou, čímž se vystavovaly riziku nedobrovolné hospitalizace na psychiatrii, letos naštěstí zmizely v propadlišti módních dějin. Návrháři konečně pochopili, že ne všichni dospělí chtějí působit jako přerostlí diblíci a do popředí zájmu se dostala designová trička s potiskem. Absolutním hitem, kterým zcela jistě zaujmete kdekoli, je například černobílý model potištěný tak, jako kdybyste na sobě měli oblek s košilí a kravatou. Potisk je propracovaný i do takových detailů, jako jsou klopy saka, nebo kapesníček v náprsní kapsičce. Na výběr ale máte samozřejmě z mnoha variant a velmi oblíbená jsou i takzvaná party trička, vytvořená speciálně v designu, evokujícím bezstarostnost, party a zábavu.

Meme trička

Meme komiksy jsou tak obrovským fenoménem, že bylo jen otázkou času, kdy postavičky z nich přenesou návrháři i na trička. Syrově nakreslené obličeje jsou nejen vtipné a nápadité, ale můžete jimi vyjádřit i svůj postoj. Meme trička se stala hitem prakticky přes noc a zdaleka nejsou určena jen -náctiletým, kteří tráví veškerý volný čas na sociálních sítích. Vzhledem k tomu, že potisky meme triček vtipně glosují běžné životní situace, zcela jistě si mezi nimi vyberete design, který bude vyhovovat právě vám. Genialita meme postaviček spočívá v jejich jednoduchosti a často i záměrné ošklivosti. Jde zkrátka o trend, který nenechá nikoho chladným a kterým můžete dát jasně najevo, že nechcete být součástí davu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak si vybrat ty pravé kalhotky
5 kousků, které musí váš jarní šatník obsahovat
Džíny pro každou postavu: Vyberte si ty pravé
6 kousků, které si musíte pořídit do letního šatníku
Nejnovější hit: Šperky podle znamení zvěrokruhu