Menu
Úvod  › 

Nový šílený trend: Bikini bridge

Ženám posedlým ultraštíhlou spotavou už nestačí měřit svou vyhublost mezírkou mezi stehny. Teď letí internetem nový zabijácký hit - Bikini bridge.

Když se modelka Cara Delevingne objevila na přehlídkovém molu, vznikl nový ideál vychrtlých žen a měřítkem "dokonalé postavy" se stala mezírka mezi stehny. Když žena s "ideálními mírami" dala nohy k sobě, nesměly se její stehna dotýkat a od kolen nahoru vznikla mezi jejíma nohama jakási mezírka, která je údajně měřítkem dokonale štíhlé postavy. I když se zdálo, že takový nesmysl nemůže najít své příznivce, stránka obdivovatelů mezírky mezi stehny získala na sociálních sítích více než sedm set tisíc obdivovatelů, respektive obdivovatelek, které si mezi sebou vyměňují obrázky vychrtlých postav.

Jakoby to nestačilo, s novým rokem se na sociálních sítích objevil nový trend podporující nezdravou vyhublost. Jde o takzvaný "bikini bridge." Nemáte ponětí, o co jde? Když si žena, která vlastní "bikini bridge", lehne na pláži nebo u bazénu na záda, břicho se propadne do té míry, že dolní díl plavek zůstane "viset" na výstupcích kyčlích. Tudíž mezi lemem dolní části bikin a podbřiškem vznikne mezírka.

Internet se plní šílenými ženami, které sdílí fotky vyzáblých těl, a předhánějí se, která se může pochlubit výraznějším bikini bridge. Čím výraznější je mezírka mezi lemem bikin a podbřiškem, tím lépe.

Paradoxem je, že fenomén "bikini bridge" byl původně pouze internetovým vtípkem stránek 4chan. Zdá se však, že hoax začal žít svým vlastním životem a stal se dalším z nesmyslných trendů, podle kterých ženy měří svou přitažlivost. To, co se původně zdálo být neškodným žertem, se záhy vymklo kontrole a stalo se jen dalším prostředkem, jak prezentovat nezdravý trend vychrtlosti. Během čtyřiadvaceti hodin získala komunita obdivovatelů bikini bridge několik tisíc členů a přibývají další.

Odborníci souhlasí s tím, že jde o velmi nebezpečný trend, protože současný mediální tlak vychrtlých modelek je pro mnoho žen zdrojem úzkosti a obav, že módnímu trendu nevyhoví. Navíc hoax pronikl na veřejnost těsně po Novém roce, kdy si většina lidí dává předsevzetí právě ohledně hubnutí. Podle psychologů je tudíž značná pravděpodobnost, že ženy budou chtít tento nesmyslný trend napodobit. Nebezpečnost tohoto internetového vtípku, který začal žít svým vlastním životem, je proto údajně značná.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 signálů, že to s dietou skutečně přeháníte
Nejšílenější diety světa
Detox celebrit: Který vyzkoušet, a na který zapomenout
15 způsobů, jak spálit 250 kalorií
5 pravidel lidí, kterým se podařilo zhubnout