Menu
Úvod  › 

Jak vám žabky zničí nohy

Každý je miluje, všichni je v létě nosí a každý rok se vrací znovu do módy. Žabky. Víte ale, že pokaždé, když si je obujete, ničíte si nevratně nohy?

Až do nich zase příště vklouznete a budete si libovat, jak jsou žabky neskutečně pohodlné, uvědomte si, že jde o obuv, kterou byste měli nosit výhradně na pláž nebo do sprchy a nikoli do města nebo dokonce na výšlapy do přírody, varují odborníci. Lékaři totiž upozorňují na skutečnost, že řada lidí považuje žabky za módní obuv, kterou nosí při všemožných příležitostech. Nicméně čím déle žabky nosíte, tím horší službu svým nohám prokazujete.

Žabky vám totiž dokáží zničit nohy mnohem víc, než vůbec tušíte. Mluví pro ně nízká cena, pohodlí a rychlost obutí, kterou oceníte zejména v létě, kdy šplhají teploty ke čtyřicítce. Bohužel však zápory jejich dlouhodobého nošení tato pozitiva výrazně převyšují. Podiatři a ortopedi upozorňují na to, že žabky neposkytují noze absolutně žádnou podporu. Polu s tím, jak chodíte, chodidlo dopadá z relativně velké výšky na zem a velmi tenká podrážka, tyto otřesy nijak netlumí. Navíc je jejich podrážka plochá, takže absolutně netvaruje chodidlo a ničí tak jeho klenbu.

Žabky neposkytují dostatečnou oporu ani kotníku, který je v důsledku neustálých otřesů mnohem náchylnější ke zranění. Platí to zejména při chůzi na tvrdé a hrbolaté městské dlažbě. Při nošení žabek například hrozí extrémní nebezpečí výronů kotníku. Stejně tak jsou nohy v žabkách mimořádně náchylné k napadení plísňovým onemocněním. Ty jsou zase způsobeny skutečností, že podrážka žabek nesaje pot. A jakoby to nestačilo; ze špatné stavby chodidla, k níž žabky nevyhunutelně vedou, vás budou bolet nejen nohy a chodidla, ale i boky, nebo záda. Podle některých odborníků může vést dlouhodobé nošení žabek dokonce k poškození nervů a řadě dalších komplikací.

Pokud tedy tento druh obuvi patří mezi vaše nejoblíbenější a nehodláte se jich vzdát, měli byste je výhradně nosit na takové relaxačně prázdninové aktivity, jako je brouzdání po pláži, či cesta na zmrzlinu u místního rybníka. Nikdy v nich nevyrážejte na pochůzky do města, či dokonce na delší cestu terénem. Při nošení žabek ošetřete nohy desinfekčním pudrem a nezapomínejte ani na aplikaci opalovacího krému. Rakovina kůže se často obejvuje například v okolí nehtů na nohou, které většina lidí zapomíná před sluncem chránit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Problematické tetování: Kde a proč vám ho neudělají
Křečové žíly, pohroma pro nohy
Co se vám snaží říct vaše nohy?
Nový trend: Běh naboso
Cvičení pro ženy, které nosí podpatky