Menu
Úvod  › 

Užijte si odpočinek ve středomořských destinacích

Odpočinek u moře je lákavý. Písečné pláže, tyrkysově modrá voda, hřejivé sluneční paprsky, teplo, středomořská kuchyně, to vše láká k příjemnému dovolenkovému pobytu. Proč si ho nedopřát, kdy máte možnost?

Odpočinek u moře je lákavý. Písečné pláže, tyrkysově modrá voda, hřejivé sluneční paprsky, teplo, středomořská kuchyně, to vše láká k příjemnému dovolenkovému pobytu. Proč si ho nedopřát, kdy máte možnost? Ale kterým destinacím dát přednost, aby pobyt opravdu splnit vaše očekávání? Češi mají v oblibě některé destinace, které zaručeně nezklamou. Daly by se stručně charakterizovat slovy za málo peněz hodně muziky.

Do Chorvatska míří 800-900 tisíc Čechů

Přesně těmito slovy se dá ve stručnosti popsat dovolená u moře v Chorvatsku last minute. Do Chorvatska míří rok co rok velké množství Čechů, a to i těch, kteří jinak cestování moc neholdují. Proč je Chorvatsko mezi Čechy natolik oblíbené, že jich do této země na pobřeží Jadranu každoročně míří až 800-900 tisíc? Tato země není příliš daleko. Navíc Čechy láká přátelská povaha jižních Slovanů a příjemná atmosféra. Dovolená je zde cenově dostupná nejširším vrstvám a zkušenosti s místními plážemi i hotelovými službami jsou více než dobré.

Objevte jediný fjord na Jadranu

Ovšem Češi objevují i další lokality v zemích bývalé Jugoslávie. Také nejatraktivnější dovolená Černá Hora last minute. Proč vyrazit právě sem?

- Jedná se o nejmladší evropský stát, vznikl teprve v roce 2006.

- Jde o dosud neokoukanou zemi.

- Najdete zde Boku Kotorskou, jediný fjord ve Středomoří.

- Pobřeží je ideální na koupání, plachtění i potápění.

- Nadchne vás bašta pirátů v Ulcinji.

Za pobyt stojí historické město Budva, romantické letovisko Sveti Stefan, nebo Bečiči.

Učaruje vám Skadarské jezero, největší jezero na Balkáně.

Na dovolené nesmíte trpět zimou

Ať už si za cíl své prázdninové dovolenky vyberete cokoli, vždy se dobře oblečte. Nikdy nezapomínejte na to, že sluníčko může vystřídat déšť a chlad. V takovém dni se můžete zabalit do elegantní tuniky a rozhodně nebudete trpět zimou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Rozejdete se po dovolené?
50 nejnavštěvovanějších atrakcí světa
Nejhorší země, kam jet na dovolenou
Místa, kam jezdí na dovolenou celebrity
13 tipů, jak ušetřit při cestování