Menu
Úvod  › 

Naučte se lépe řídit díky našim osvědčeným tipům

Chcete být lepším řidičem a nevíte, jak na to? Poradíme vám, pokud už řidičský průkaz máte, ale stále se hodně bojíte za volant sednout. Tou první možností, kterou je dobré udělat, je absolvovat autoškolu. Nikoliv celý kurz, jelikož vám mohou stačit jenom kondiční jízdy. Možnost, jak pod dohledem instruktora vyrazíte do provozu. Nejenom, že vám dá cenné rady, nepochopitelně dokáže zabránit případné autonehodě. Pro toho, kdo dlouho za volantem neseděl, skvělá možnost

Za volantem se musíte cítit pohodlně

Nikdy s vozem nevyjíždějte, pokud se za volantem necítíte pohodlně a pokud nemáte vše plnohodnotně pod kontrolou. Je vždy několik úkon, které je třeba udělat ještě před tím, než nastartujete. Sem patří:

  • zapnutí bezpečnostního pásu,
  • nastavení sedadla,
  • seřízení zrcátek.

To zajistí, že se vám bude nejenom dobře sedět, ale uvidíte perfektně dopředu i dozadu. Také neopomíjejte třeba i koupit gumové rohože do auta. K čemu mohou být v hodné? Velmi dobře eliminují situaci, která bude spojena s tím, že vám podjede noha při šlapání na pedál. I toto pomůže k vaší jistotě ve voze.

Jeďte s někým zkušeným

Ideální je několik prvních jízd absolvovat s někým zkušenějším. A opravdu jenom s ním. Nebudete se stydět před dalšími pasažéry a daná osoba vám navíc může poradit, pokud si nebudete jisti. Následně si mnoho věcí osvojíte, následující jízdy zcela určitě zvládnete zcela sami.

Začínejte v menším provozu

Několik jízdních pruhů, komplikované křižovatky, velký provoz, jízda v noci. To vše mohou být rizika a na to všechno budete mít dost času, až vám řízení půjde. Vždy je dobré začínat na širších a méně frekventovaných silnicích, kde nehrozí, že něco nebo někoho přehlédnete. Až si budete jisti právě na nich, můžete postupně přejít do náročnějšího provozu. Nejlépe nejprve ta, kde to znáte. Samozřejmě i zde platí, že by vše mělo být primárně pozvolné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Automobily