Menu
Úvod  › 

Alfa Romeo Stelvio ? nejrychlejší SUV na Nürburgringu

Italské automobily jsou synonymem pro sportovní výkon ukrytý v elegantních křivkách karoserie. Typickým zástupcem je značka Alfa Romeo. Automobilka, jejíž vozy od začátku produkce vyhrávali motoristické soutěže, a které na silnicích díky nadčasovému designu bezpečně rozpozná i laik.

Anonima Lombarda Fabbricca Automobili byla založena v italském Miláně v polovině roku 1910. Hned následující rok úspěšně vstoupila do nejstaršího motoristického závodu Targa Florio se svým vozem 24 HP. Ve 20. a 30. letech ho i několikrát vyhrála, stejně jako další závody, včetně slavné 24hodinovky Le Mans. V roce 1915 se stal jejím ředitelem Nicola Romeo, jehož příjmení nalezneme vepsané ve značce dodnes.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio je moderním SUV se srdcem závodního vozu. Že to nejsou jen plané řeči dokázala její nejlepší verze Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio na slavné Severní smyčce německého Nürburgringu. Tam dosud ve své kategorii zajížděly rekordy vozy, jako jsou Range Rover sport SVR (8 m 14 s) nebo Porsche Cayenne Turbo S (7 m 59,74 s). Alfa Romeo Stelvio měřené kolo prosvištěla za 7 minut a 51,7 sekund a stala se tak nejrychlejším vozem ve své kategorii.

SUV zrozené pro zážitek z řízení

Své pojmenování Alfa Romeo Stelvio získala po alpském průsmyku Passo dello Stelvio. Ten je přezdívaný "královna alpských silnic". Cesta skrz druhý nejvyšší průsmyk Evropy zdolává převýšení 1,5 kilometru a končí až v nadmořské výšce 2757 m. Serpentiny mají někde sklon i 15 %!

Klikatá asfaltka má nejvíce zatáček v posledním úseku stoupání a pro řidiče automobilů, motorek i cyklisty znamená její zdolání výjimečný zážitek. Ne náhodou ji známý motoristický pořad Top Gear ohodnotil jako "nejlepší silnici v Evropě".

Ostře točené zatáčky

Model Stelvio můžete pořídit u Srba Servis ve dvou motorizacích. S dieselovým motorem 2,2 l a výkonem 210 koní, nebo benzinovým dvoulitrem s turbem a výkonem 280 koní! Obě motorizace jsou vybaveny 8rychlostní automatickou převodovkou a pohonem 4x4.

Uvnitř naleznete bohatou výbavu, včetně automatické dvouzónové klimatizace, multimediální systém Alfa Connect s navigací, volant a řadicí páku v kůži nebo luxusní sedačky čalouněné taktéž v kůži. Cestování vás bude bavit díky zvětšené nádrži paliva a řadicím "pádlům" pod volantem.

Skladové vozy Alfa Romeo Stelvio zakoupíte v Srba Servisu, nyní navíc s prodlouženou zárukou na 5 let nebo 100 000 km.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Automobily