Menu
Úvod  › 

Jak na levnou opravu auta? Poradíme vám

Potřebujete opravit svůj automobil, ale zcela logicky nechcete dávat za opravu vyšší částku, než je nutné? Poradíme vám, jak na to. Je několik cest, kterými lze náklady na opravu celkem zajímavým způsobem snížit.

Kupte repasované díly

První cesta, kterou vám doporučujeme, je spojena s nákupem repasovaných dílů. Ty dnes nejsou nic neobvyklého a jejich výběr je skutečně široký. Jako příklad poslouží třeba kompletně zrepasovaná turbodmychadla, která jsou jasnou ukázkou toho, že repasovaný díl je podstatně levnější. Jeho výhodou je kromě ceny i několik dalších klíčových věcí:

  • určení do konkrétního vozu
  • otestovaná funkčnost
  • záruka

Kupujte díly u levných prodejců

Druhá cesta, spojená s možností úspory za opravu vašeho vozu se týká toho, že budete jednotlivé díly nakupovat u prodejců, kteří jsou levní. Příkladem mohou být v poslední době poptávané univerzální planetové převodovky. Jejich cena se napříč trhem výrazně liší a tak je i zde poměrně výrazný prostor právě pro nemalou úsporu. Dnes platí, že už není nutné brát díly jenom tam, kde si necháme automobil opravovat. Dnes je poměrně bezproblémovou možností i to, že si díly objednáte sami a mechanik vám je jenom namontuje do vozu.

Volte cenově výhodný servis

Automechaniků je dnes opravdu mnoho a najít tu správnou dílnu není zase až tak složité. Příliš nedoporučujeme volit originální servisy, které jsou nejenom dražší, ale také nutí originální díly. Proto je vhodné volit takové servisy, kde vám hodinová cena za práci skutečně maximálně vyhovuje, jelikož je nízká. Dobré je také prověřit si, že je daný mechanik i dostatečně zručný a zvládne vaši závadu opravit. U těch jednodušších by to neměl být problém. U těch složitějších se každých 10 korun z hodinové odměny může na výsledné ceně práce výrazně podepsat. Ani na to nezapomínejte, až budete ideální servis hledat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Automobily