Menu
Úvod  › 

Nejdražší auta na světě

Automobilový trh jako takový je velice pestrý, co se nabídky týče. Nicméně vždy se najdou finančně nezávislí lidé, kteří touží po unikátních věcech. Zde patří právě i automobily. V dnešním článku se podíváme společně na automobily moderní a historické.

Nejdražší moderní automobily

Z oblasti moderních vozů se mezi nejdražší řadí ty sportovní: Ferrari, Lamborghini, Mclaren. V posledních letech jim velkou konkurenci dělají vozy ze Švédska - Koenigsegg a také vozy automobilky Pagani z Itálie. K velkému překvapení byl nekorunovaným králem, co se ceny i výkonu týká automobil vyráběný v Německu firmou Buggati. Jednalo se o model Veyron, který disponoval v základní verzi tisíci koňmi a cenou startující na 35 milionech korun.

Delší dobu se jednalo o nejrychlejší sériově vyráběné auto.

Firma Buggati však ukončila výrobu Veyronu a přišla s inovací v podobě nového modelu Buggati Chiron, s kterým se bude pravděpodobně ucházet opět o rekord - nejrychlejší sériově vyráběné auto. Společně se nyní podíváme na přehled těch nejdražších modelů. Cenovým králem je momentálně model Veneno od Lamborghini s cenovkou přes 100 milionu korun. Ročně se vyrobí tohoto krasavce pouze 3 kusy.

Nejdražší historické vozy

Pokud dáváte přednost historii před moderní technologii, budou tyto věty určeny právě vám. Nejenže historická auta dokážou být rychlá, elegantní, ale i nesmírně drahá. Je to dáno tím, že se většinou jedná o sběrateli velmi ceněné záležitosti z pohledu dlouhodobé investice. Tyto vozy každoročně lámou rekordy v aukčních síních. V roce 2014 bylo nejdražším autem prodaným v aukci model 250 GTO Berlinetta z roku 1962 vydražené za téměř 900 milionu korun. Tím byl pokořen aukční rekord z roku 2013, kdy se vydražil závodní vůz W196R značky Mercedes-Benz vyrobené roku 1954 za cenu přesahující 700 milionu korun. Oba tyto světy jak moderních, tak historických plechových mazlíčků spojuje fakt, že se jedná o finančně velmi náročného koníčka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Automobily