Menu
Úvod  › 

Jak ženy vybírají auto

První co většinu mužů napadne, že ženy vybírají auta podle barvy a vzhledu. To ovšem není úplně tak pravda. Ženy se dělí na několik táborů a kritéria pro výběr správného vozu se tak liší.

Mnohé dámy nejezdí svým autem pouze do zaměstnání a na nákupy nebo dokonce za zábavou, jak se někteří muži domnívají. V drtivé většině případů se jedná o matky, které vozí své děti do školy, na mimoškolní činnosti či k lékaři. Z tohoto důvodů chtějí tyto ženy především bezpečné auto.

Jak vybírají auta matky

Dalo by se tedy říci, že matky a starší ženy dávají přednost bezpečí a pohodlí. To neznamená, že usednou do jakékoliv konzervy. Ale určitě hledají takový typ vozu, který bude ideální pro ni samotnou i její potomky. Mimo pohodlí a bezpečí nebude takové auto nákladné na provoz, protože mají určitý rodinný rozpočet. Kvalitní ojeté vozy budou nejspíš to pravé ořechové. Chtě nechtě automobil se tak stává dalším členem rodiny, který něco stojí. Ve výběru takového auta hraje roli vnitřní prostor. Do automobilu se musí vejít děti se sedačkami, nákup a mnohdy i domácí mazlíček. Ženy by byly nejraději, aby uvnitř auto nabízelo spoustu místa, ale navenek bylo drobné a dalo se s ním ve městě lehce parkovat.

Jak vybírají auto bezdětné ženy

Naproti tomu mladší bezdětné ženy uvítají i silnější auto, které vypovídá o jejich temperamentu a svobodě. Bezdětná žena nemusí myslet na celkový rodinný rozpočet, takže auto vybírá jen dle svých možností a preferencí. Některé ženy mají rády sportovní auta, jiné dávají přednost klasice a jednoduchosti. Jelikož bezdětná žena může myslet jen na sebe, většinou volí novější typy automobilů, kde není problém splátkového prodeje. I když to je také velmi individuální, záleží na finančních možnostech každého. Zkušenější řidičky neváhají investovat do nákladnějšího vozidla, méně zkušenější řidičky se drží víc při zemi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Automobily