Menu
Úvod  › 

Kegelovy cviky: Cvičení pro lepší sex

Můžete je provádět kdykoli a kdekoli. Stačí pár minut denně a odměnou vám bude ten nejlepší sex pod sluncem. Seznamte se s novým hitem ve cvičení.

Možná už jste o tomto zázračném cvičení slyšela. Dokonce možná uvažujete i o tom, že byste jej někdy vyzkoušela. Teď máte ten nejlepší důvod neodkládat to a začít cvičit hned - kegelovy cviky totiž katapultují váš sexuální život k naprosté extázi. Díky nim dosáhnete snáze orgasmu a vaše zážitky budou mnohem intenzivnější. Navíc většinu cviků můžete provádět kdykoli a kdekoli.

 

Kegelovy cviky se soustřeďují na svaly pánevního dna, které účinně posilují. V podstatě jde o cvičení zaměřené na svaly, které probíhají od kostrče až ke stydké kosti, nacházejí se kolem svěrače i vagíny. "V průběhu orgasmu se tyto svaly rytmicky stahují. Čím silnější jsou, tím silnější je sexuální zážitek," říká gynekoložka Hilary Cholhan z Orchester Regional Continence Center v New Yorku pro NY Times. Kromě toho mají vycvičené svaly pánevního dna další obrovský bonus. Dokážete jimi "sevřít" těsněji partnerův penis a zvýšit tak i jeho potěšení.

Abyste lokalizovala ty správné svaly, zkuste při vykonávání malé potřeby na několik sekund zadržet proud moči. Ty svaly, které při tom pracují, jsou právě ty, které máte pomocí Kegelových cviků posilovat. Nikdy však necvičte kegelovy cviky při močení nebo s plným močovým měchýřem, takové cvičení by totiž svaly naopak oslabovalo.

Ty správné svaly můžete také identifikovat, pokud si vsunete do vagíny prst a pokusíte se ho pomocí vaginálních svalů sevřít. V takovém případě však dávejte pozor, abyste nepracovala stehenními svaly nebo svaly hýždí a konečníku.

Základní cviky

Pomalu zatněte vnější i vnitřní svaly. Počítejte pomalu do tří a po tuto dobu držte svaly zaťaté, potom povolte a uvolněte po dobu tří sekund. Střídavé povolování a svírání svalů opakujte pětadvacetkrát až třicetkrát.

Stahujte a povolujte svaly pánevního dna rychle, jako byste chtěla kopírovat rytmus rychlého tepu. Důležitější než rychlost je pravidelnost a frekvence stahů. Rychlost můžete postupně zvyšovat, až získáte ve cvičení praxi. Opakujte pětadvacetkrát až třicetkrát.

Mezi jednotlivými sekvencemi zařaďte několik sekund relaxace. V dalším cviku střídejte dlouhé a krátké stahy svalů pánevního dna. Po deseti dlouhých stazích zařaďte deset krátkých stisků a celou sekvenci opakujte pětkrát.

Představte si, že vaše vagína je výtah, který musí vyvézt nějaký předmět nahoru. Začněte pomalu stahovat svaly kolem poševního vchodu a snažte se stahovat svaly tak, jakoby středem vaší vagíny projížděl zmíněný výtah. Stahy tedy probíhají postupně po celé její délce. Na vrcholu se zastavte a stejně postupně jako jste je stahovala i povolujte. Celý cvik opakujte desetkrát.

Kegelovy cviky můžete provádět v nejrůznějších pozicích - vsedě, vestoje, vleže nebo kleče. Optimální je jejich opakování dvakrát až třikrát denně. Při pravidelném provádění byste měla účinky poznat po osmi až dvanácti týdnech.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články