Menu
Úvod  › 

Nejlepší cviky pro zeštíhlení pasu

Toužíte po postavě tvaru přesýpacích hodin, které dominuje štíhlý pas? Nepotřebujete žádné speciální vybavení ani hodiny času. Ukážeme vám nejúčinnější cviky, díky kterým se zmenší váš objem pasu o několik centimetrů.

Po štíhlém pasu touží snad každá žena na světě, protože představuje ztělesnění ženskosti. Zatímco u dospívajících dívek není dosažení štíhlého pasu realistické ani zdravé, protože postava se teprve žensky zakulacuje, v pozdějším věku vás štíhlý pas zachrání před kardiovaskulárním onemocněním, cukrovkou a některými typy rakoviny.

Většina žen, které chtějí dosáhnout menšího obvodu pasu, volí posilování břicha. Posilování břišních svalů vám vybuduje silný střed těla a většinou při něm pracují přímé a šikmé břišní svaly. Bohužel jsou však při cvičení často opomíjené zádové svaly, které jsou potřeba k udržování správného postoje.

Přitom však k zeštíhlení pasu nepotřebujete řádné speciální vybavení a stačí vám jen několik základních cviků, které vám pomohou posílit centrum těla a uberou vám centimetry kolem pasu: Sedněte si rovně na židli a zkřižte ruce na prsou. Lehce zatněte břišní svaly a vydržte. Rotujte tělem co nejvíc vlevo, ale dávejte si pozor, aby vaše boky směřovaly stále dopředu. Jakmile dosáhnete svého maxima, vydržte šest sekund. Vraťte se do výchozí pozice a rotujte na druhou stranu. Rotace opakujte patnáctkrát až dvacetkrát, mezi každou sadou rotací si dvě minuty odpočiňte.

Za pomoci úklonů posílíte nejen šikmé břišní svaly, ale také svaly zad. Toto cvičení můžete klidně provádět, zatímco se díváte na televizi a využít tak smysluplně čas. Postavte se rovně, zatáhněte břicho a lehce stáhněte břišní svaly. Ukloňte se doleva a jeďte dlaní co nejníže po noze. Je však důležité, aby vaše boky směřovaly stále dopředu a nerotovali jste. Vydržte v úklonu několik vteřin a potom se pomalu vracejte do výchozí pozice. Pokud si chcete toto cvičení ztížit, vezměte si při úklonech do ruky činku, která zvýší zátěž a posílení svalů. Opakujte to samé na pravou stranu. Oba úklony opakujte patnáctkrát až dvacetkrát.

Pro další cvičení si lehněte na záda s pokrčenými koleny, chodidly pevně přitisknutými na zem a rukama rozpaženýma do stran. Mezi kolena si dejte malý míč, nebo polštář a pevně jej stiskněte. Lehce vtáhněte břišní svaly. Rotujte pas doleva, tak aby se vaše kolena dotkly země. Ramena však stále směřují ke stropu. Vydržte několik vteřin, pak se vraťte do startovní pozice a rotujte doprava. Na každou stranu opakujte patnáctkrát až dvacetkrát.

Posledním cvikem z tréninku pro zeštíhlení pasu posílíte svaly kolem páteře a získáte tak lepší držení těla a rovný postoj. Postavte se s nohama rozkročenýma na šíři ramen, kolena lehce pokrčte a ruce překřižte přes prsa. Zatáhněte břicho. Rotujte páteř pomalu k zemi obratel po obratli a když dosáhnete svého maxima, několik sekund vydržte. Stejně pomalu se rolujte nahoru do výchozí pozice, naposledy zvedněte hlavu. Opakujte patnáctkrát až dvacetkrát.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.5/5 (2 hlasy)
Přečtěte si také:
10 tipů od trenérů celebrit
Fitness tipy pro nestíhající matky
5 nejúčinnějších cviků pro ploché břicho