Menu
Úvod  › 

7 důvodů, proč u vás nefungují cviky na břicho

Cvičíte jako šílení, ale pekáč buchet se na vašem břiše stále jaksi neobjevuje. Jak je možné, že ve vašem případě cviky nezabírají?

1. Ulevujete si při cvičení

Pokud neprovádíte cviky správným způsobem a snažíte si ulevit od zátěže, nemůžete se divit, že je vaše pivní pneumatika stále na svém místě a nehodlá se pohnout. Podle osobních trenérů dělá většina lidí následující chyby: "táhnete" při cvičení krkem (místo toho, abyste zapojovali pouze břišní svaly), cviky provádíte trhem a nikoli tahem, zvedáte při cvičení bedra z podložky. Pokud chcete, aby vaše cviky měly patřičný efekt, musíte ovládat dokonale břišní svaly a kontrolovat jejich pohyb.

2. Děláte špatné cviky

Nejhorší cvik, který můžete pro ploché břicho udělat, jsou klasické leh-sedy, zejména pokud je děláte špatně. Naprostá většina cvičících zatíná při sklapovačkách krční svaly a kromě toho, že příliš namáhá svou krční páteř, zapojuje jen minimum břišních svalů. Investujte raději do kvalitního osobního trenéra, který vám poradí s vhodným výběrem cviků a ušetří vám spoustu času i zbytečně vynaložené energie.

3. Cvičíte rutinně

Pokud cvičíte denně tu stejnou sestavu cviků, děláte velkou chybu. Jestliže chcete, aby mělo vaše cvičení nějaký efekt, je potřeba jej často obměňovat. Střídejte aerobní aktivity s posilováním, obměňujte sestavu cviků i počet jejich opakování. Výsledky se tak dostaví mnohem rychleji.

4. Vaše kardio je příliš intenzivní

Možná jste také podlehli častému omylu a domníváte se, že čím drastičtější kardio aktivitu nasadíte, tím rychleji dosáhnete výsledků. Jenže tak tomu není. Nejlepších výsledků dosáhnete střídáním intervalů aerobní aktivity v trvání 60 až 90 sekund, které budou následovány stejně dlouhým intervalem zpomalení. Pokud bude vaše aerobní aktivita příliš intenzivní a bez odpočinku, jediné čeho dosáhnete, bude spalování cukrů, ale vaše tukové zásoby zůstanou nepovšimnuty.

5. Jíte špatná jídla

Můžete udělat klidně tisíc sklapovaček za den, ale pokud bude mít váš jídelníček špatné složení, nebude vám to nic platné. Pokud skutečně toužíte po vyrýsovaných břišních svalů, musíte nutně omezit příjem sacharidů (těstoviny, bílé pečivo...), jednoduchých cukrů (cukrovinky, dezerty...) a alkoholu. Právě tyto potraviny totiž vedou k ukládání břišního tuku. Místo toho zvyšte příjem proteinů (drůbež, libové hovězí, ryby, mléčné výrobky...), ovoce a zeleniny.

6. Zaměřujete se na kvantitu a nikoli kvalitu

Není potřeba provádět stovky opakování jednotlivých cviků. Ačkoli se většina lidí domnívá, že čím více opakování, tím lépe, jde o pouhou pověru. Pokud provádíte cviky správně, stačí vám jedna až tři sady po osmi až dvaceti opakováních a dosáhnete výsledků.

7. Příliš spěcháte

Snažíte se mít cvičení co nejdřív za sebou a provádíte cviky příliš rychle? Raději zpomalte, pokud chcete vidět výsledky svého snažení. Pouze pomalé a dokonale kontrolované pohyby povedou k patřičnému efektu. Snažte se mít v průběhu cvičení kontrolu nad svými břišními svaly a provádět cviky co nejpomaleji.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 cvičení pro lepší sex
Cvičení pro lepší držení těla
Velký přehled cvičení na různé části těla
Ledování bolavých svalů se přeceňuje