Menu
Úvod  › 

6 cviků, které zvládnete u televize

Tvrdíte, že nemůžete pravidelně cvičit, protože na to nemáte čas, ani příležitost? Následující cviky zvládnete klidně i před televizí a vybudujete si díky nim dokonalé tělo.

Patříte mezi pravidelné televizní diváky? Čas, který strávíte před televizní obrazovkou nemusí být jen promrhanou dobou, ale můžete jej využít pro získání postavy, po které jste vždy toužili. Přinášíme vám cviky, které v pohodě zvládnete i při sledování televize, a které vám zajistí vypracované tělo.

1. Slavy paží

Posaďte se, zapněte televizi a do každé ruky popadněte jednu činku (stejnou službu vám ale prokáží i PET lahve naplněné vodou, nebo těžké knihy). Ohněte ruce v loktech do pravého úhlu a zvedejte nad hlavu. Poté držte paže v úrovni ramen a ohýbejte v loktech směrem k hlavě a poté zase zpátky propněte (lokty musí být vždy alespoň lehce pokrčené, nikdy je "nezamykejte"). Spolu s tím, jak se bude zvětšovat vaše zdatnost, přidávejte počet opakování.

2. Svaly předloktí

Tento jednoduchý cvik je vynikající, když potřebuje posílit svaly předloktí, nebo chcete protáhnout a posílit zápěstí. Jednoduše chyťte jednu ruku druhou, propleťte prsty do sebe a tlačte jednu ruku proti druhé co nejsilněji můžete. Čím blíž se vám podaří k sobě předloktí přiblížit, tím většího efektu dosáhnete.

3. Šikmé břišní svaly

Posaďte se s rovnými zády. Ohněte ruce v lotkech a přitiskněte je těsně ke stranám těla. Pomalu rotujte s tělem doprava tak daleko, kam vás vaše přirozené hranice pustí. Poté se pomalu vracejte na střed a opakujte pomalou rotaci doleva. Opakujte na každou stranu minimálně desetkrát.

4. Přímé břišní svaly

Posaďte se s rovnými zády na okraj pohovky nebo židle. Natáhněte nohy před sebe a pomalu se zaklánějte s rovnými zády, dokud neucítíte, že břišní svaly začnou zabírat. Skrčte kolena a přitahujete je pomalu k hrudníku. Opakujte minimálně desetkrát.

5. Přední strana stehen

Sedněte si na okraj pohovky nebo židle. Skrčte kolena a chodidla držte několik centimetrů nad zemí. Potom nohy natahujte a krčte, aniž byste se dotkli země.

6. Lýtka

Sedněte si na okraj pohovky nebo židle s pokrčenými koleny a chodidly na zemi. Zvedněte nohy na špičky, co nejvýše můžete a vydržte několik sekund, potom položte chodidla na zem. Opakujte minimálně desetkrát. Pokud si chcete cvičení ztížit, můžete si položit na stehna těžkou knihu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší fitness dilemata: Vyřešeno!
10 dobrých důvodů, proč se víc hýbat
Největší mýty o cvičení: Odhaleno!
Donuťte se ke cvičení: Tipy, které fungují
Cvičte podle svého tělesného typu
11 tipů pro dokonale ploché břicho