Menu
Úvod  › 

Džíny lze vybírat také podle postavy

Už se vám určitě stalo, že jste stáli v kabince obchodního domu a zkoušely jste jedny rifle za druhými. Jedny jsou takové, druhé zase onaké a přesto, že jde o stejnou velikost, necítíte se ve všech úplně nejlépe. Velkou roli hraje střih i barva rifloviny, umístění kapes a další detaily. Každé postavě totiž sedí jiný střih riflí. Dnes se společně podíváme na to, jak vybrat ty pravé ořechové přesně pro svůj typ postavy.

Rifle se mohou kombinovat téměř se vším. Pro formálnější příležitost jsou lepší tmavé rifle v klasickém provedení - žádná extravagance. Klidně k nim lze obléci hedvábnou blůzku, na běžné nošení nic nepokazíte, obléknete-li si k riflím i jednoduché a jednobarevné tričko či tílko a sako sportovní elegance. U riflí platí jedno pravidlo, objemný a volný střih kalhot vždy vybalancujte upnutým horním dílem svršku. A naopak ke slimkám se hodí klidně volnější top nebo triko.

Výběr riflí podle postavy

  • Ženy s postavou připomínající hrušku či přesýpací hodiny jsou vhodnější tmavší tóny riflí bez zbytečných aplikací a štepů. Střihově jsou ideální tzv. boot cut jeans - rifle upnuté přes zadeček a stehna, pod koleny se jemně rozšiřují. Zadeček opticky zmenší i blízko posazené u sebe zadní kapsy.
  • Pro ženy úzkého pasu i boků (chlapecká postava) jsou vhodné světlé odstíny, jež dodají objem. Modely s dírami a různými aplikacemi vytvoří dojem ženských křivek. Vhodné jsou i úzké kalhoty s vyšším pasem. V prodejnách je naleznete pod názvem high waisted skinny. Nevýrazný zadeček zviditelní a zvýrazní zajímavě položené zadní kapsy s drobnými detaily.
  • Sportovní postavě padnou džíny pánského střihu zvané boyfriend jeans. Ležérně ohrnuté nohavice, volnější střih. Ale slušet budou i slouchy skinny jeans, jež kopírují boky a nohy a neskrývají ženské přednosti.

Malým postavám a ženám co příroda nenadělila dlouhé nohy, budou slušet úzké nohavice.  Naopak ženám vysokým, co nemusí nic dohánět podpatky, sednou slimky, ale i volně střižené rifle wide leg.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Oblečení