Menu
Úvod  › 

Jak ušetřit za kosmetiku

Peníze vám tečou mezi prsty a vy stále přemýšlíte, kde by se dalo ušetřit. Je jasné, že kvůli úspoře výdajů nebudete chodit nenalíčená a neupravená. I přesto ale můžete na kosmetice ušetřit, aniž by tím utrpěl váš vzhled.

Udržet se ve formě, vypadat hezky, udržovaně a pěstovat svůj vzhled je finančně velmi náročná záležitost. Doléhá na vás krize a potřebujete své výdaje snížit? Nemusíte to dělat na úkor své kosmetické údržby, stačí aplikovat několik chytrých triků.

Domácí foukaná

Samozřejmě je velmi příjemné nechat si vyfoukat vlasy od profesionálky. Jenže stačí nasadit jednoduché počty a rázem je jasné, že se vám tento luxus značně prodraží. Počítejte s tím, že jen v průběhu plesové sezóny si necháte vlasy vyfoukat průměrně čtyřikrát. Cena foukané se pohybuje podle úrovně salónu od stokoruny po tisíc korun. Vezměme střední cenovou skupinu (500Kč za jednu foukanou) a jen za plesovou úpravu vydáte dva tisíce korun. Kupte si kvalitní vybavení a naučte se upravovat si vlasy sama. Jednorázová investice se vám bohatě vrátí.

Snadno udržovatelný sestřih

Pokud si necháte u kadeřnice udělat složitý sestřih, je jasné, že na jeho obnovení budete muset docházet maximálně každých šest týdnů. Stejně tak krátký sestřih vyžaduje mnohem častější frekvenci návštěv kadeřnice než polodlouhé a dlouhé vlasy. Ve finále tak utratíte za návštěvy kadeřníka minimálně dvakrát více peněz než vaše dlouhovlasé kolegyně.

Kadeřnice i manikúra

Existuje už celá řada salónů, které v sobě sdružují kadeřnice, manikérky, pedikérky i kosmetičky. A většina z nich také nabízí cenově výhodné balíčky. Takže zatímco vám působí barva na vlasech, manikérka může pracovat na vašich nehtech. Nejenže tak ušetříte čas, ale vyjde vás to i mnohem levněji, než kdybyste si nechávala dělat tyto procedury jednotlivě.

Nakupujte ve velkém

Porozhlédněte se po internetu. Existuje celá řada specializovaných obchodů (například pro kadeřníky), které nabízí velká balení produktů. Ušetřit tak můžete například na šampónu či vlasových produktech, která si koupíte ve větším a cenově výhodnějším balení.

Nakupujte ve slevách

Pokud najdete svůj oblíbený make-up nebo lak na nehty ve slevě, kupte ho. Kosmetické firmy většinou nabízí sezónní slevy na své produkty, které nemají prošlé datum spotřeby. Tady potom můžete ušetřit značné částky. Ujistěte se však, že zlevněné výrobky nejsou prošlé, protože v takém případě byste riskovala velké zdravotní problémy.

Vůně bez alkoholu

Parfémy, které obsahují alkohol, obvykle ztrácejí svou sílu rychleji než voňavky na olejové bázi. To znamená, že se jimi budete muset vonět mnohem častěji, protože rychleji vyprchají. Vybírejte si tedy parfémy bez alkoholu, které vám vydrží déle.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Když vyděláváte víc než on
Jak přežít finanční krizi: Průvodce pro ženy
Drogérie versus kadeřnické salóny: Kde nakupovat přípravky