Menu
Úvod  › 

Tipy pro úspěšný nákup v second-handu

Nákup oblečení z druhé ruky je zábava, při které můžete účinně obnovit svůj šatník. S trochou kreativity a fantazie můžete snadno změnit starší kousky v módní výstřelky.

Nákup staršího oblečení v second handech se nejvíc ze všeho podobá hledání pokladu. Udělejte si čas a vyrazte se svými přáteli na lov do second handů. Není sice vždy jednoduché přizpůsobit šaty, které původně patřily někomu jinému, vašemu stylu, ale s našimi tipy vám to půjde lépe:

Najděte si dobrý obchod

Nevzdávejte to, i když narazíte na jeden špatný obchod. Second handy se liší jak v typech prodávaného oblečení, tak v jeho kvalitě. Dejte si práci a zkuste najít obchod, kde prodávají značkové oblečení z druhé ruky. Kvalitnímu oblečení neuškodí ani čas či nošení, takže tady za minimální cenu můžete dostat skutečné poklady. Zároveň se nebojte zeptat, kdy do obchodu chodí nové zboží, ať víte, kdy očekávat přísun nových pokladů.

Nepřizpůsobujte styl

Základní pravidlo zní: nepřizpůsobujte svůj styl šatům, šaty se musí přizpůsobit vašemu stylu. Častou chybou second handových nováčků, je impulsivní nákup oblečení, které jim nesedí, jen proto, že jde o výhodnou koupi, nebo mají zrovna jejich velikost. Nakupujte s rozmyslem, nicméně výhodou second handů je skutečnost, že si nemusíte dělat výčitky, pokud se vám čas od času podaří koupit kousek, ze kterého nebudete později úplně nadšená.

Skamaraďte se s krejčím

Je těžké najít perfektně padnoucí oblečení i v běžném obchodě a v second handu je to ještě těžší. Rozhodně byste proto měla investovat do služeb krejčího nebo švadleny, které kousek přizpůsobí tak, aby vám skvěle padl. Zejména pokud ulovíte šaty či sukni, které vám budou poněkud větší, služby švadleny velmi oceníte.

Hledejte neobvyklé detaily

Neobvyklé detaily, jako například netradiční knoflíky, výrazné stehování a podobně, jsou právě tím, co činí model jedinečným a odlišuje ho od masové produkce. Právě neobvyklé detaily jsou navíc typické pro second handy a povyšuje je nad stojany přecpané desítkami stejných exemplářů.

Doplňujte novými věcmi

Pokud chcete, aby váš úlovek ze second handu vypadal kvalitně a nikoli obnošeně, doplňte jej alespoň jednou dražší věcí. Může to být kabelka nebo třeba elegantní boty, které model z druhé ruky pozvednou o úroveň výš.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 tipů, jak ušetřit při nákupech
Největší chyby při utrácení
Nákupy a slevy: Největší chyby, kterých se dopouštíte
Diagnóza: Posedlá nakupováním