Menu
Úvod  ›   › 

Pomerančová kůže: Zásady proti celulitidě

Nehezké dolíčky a zvrásněná kůže na stehnech, zadku či bocích patří ke strašákům všech žen. Co udělat pro to, aby se vám celulitida vyhnula, nebo jste jí alespoň zmírnili?

Ženy začínají celulitidou trpět obvykle kolem třicátého roku, kdy kůže ochabuje a dochází často také k váhovému nárůstu. Přesná příčina celulitidy není známa a neexistuje také žádná její magická léčba. Nicméně máte k dispozici několik zásad, jejichž dodržování může omezit pravděpodobnost výskytu celulitidy a případně zmírnit její projevy.

Jak zmírnit výskyt celulitidy?

Hubnutí

Prvním z nich je poměrně nepopulární hubnutí. Celulitida je tvořena tukovými buňkami a tedy čím více tukových buněk máte, tím větší je pravděpodobnost, že se u vás celulitida rozvine. Průměrně ženy každých deset let ztrácí 2,5 kila svalů a přibírají 7,5 kilo tuku. Navíc postupem času začíná být kůže tenčí, takže tukové buňky víc vyniknou.

Správný jídelníček

Sestavte si zdravý a vyvážený jídelníček a pokuste se udržovat si ideální tělesnou váhu.

Voda

Pijte hodně vody, abyste z těla vyplavovali toxiny a hydratovali svou pokožku.

Cvičení a pohyb

Dalším nejlepším krokem, který vám pomůže v redukci celulitidy, je cvičení. Potřebujete nahradit tukové buňky svaly a nejjistějším způsobem, jak toho dosáhnout, je denní cvičení. Kombinace kardio aktivity, posilování a protahování je osvědčeným anticelulitidovým lékem.

Kardio

Kardio aktivita by se měla ideálně skládat z dvou minut svižné chůze, šlapání na kole, nebo chůze do schodů. Následujících osm minut byste intenzitu zátěže měli zvyšovat, až se dostanete do stádia, kdy budete zadýchaní, ale stále schopni mluvit v krátkých větách. Po kardio zátěži je důležité zařadit dvě minuty na vydýchání a relaxaci.

Po kardiu zařaďte patnáct minut posilování zaměřeného na problematické oblasti. Například pokud jsou vaším problémem stehna, měli byste si posilování sestavit právě z cviků zaměřených na posílení této oblasti, jako jsou například dřepy, výpady a podobně. Účinek jednotlivých cviků zvýšíte přidáním adekvátního závaží.

Strečink

Velmi důležitou součástí cvičení je protažení po každém posilovacím cviku. Správný strečink vám pomůže zvýšit délku a ohebnost svalu a tak sníží riziko zranění. Navíc si tak vybudujete víc svalů a budete moci postupně zvyšovat zátěž. Ideální variantou cvičení pro ženy, které chtějí zatočit s celulitidou, představuje například cvičení pilates.

Ostatní možnosti

Zapomeňte na to, že by vás celulitidy bezpracně zbavil jakýkoli krém, i když svůdné reklamy slibují něco jiného. Celulitida je méně patrná na opálené kůži, proto můžete zkusit aplikaci samoopalovacího krému, ale stále jde pouze o optický trik, s podstatou celulitidy se nic nestane.

Větší investice: Jestliže chcete do odstranění celulitidy investovat víc peněz, zkuste léčbu laserem nebo liposukci. Nicméně rozhodně nejde o samospasitelnou léčbu a celulitida se může kdykoli vrátit zpátky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Ideální tělo s minimálním úsilím
5 překvapivých způsobů, jak ovlivní jóga vaše zdraví
5 mýtů o ženském těle
Co se vám vaše tělo snaží říct, aneb 10 divných vodítek