Menu
Úvod  › 

Jak vydělat miliony: Průvodce pro budoucí boháče

S vyděláním prvních milionů nemusíte čekat. Začnete na své budoucí luxusní budoucnosti dřív, než vám bude třicet. Máme pro vás užitečné tipy.

Pokud nepatříte mezi ty, kteří se dokáží radovat z pouhého souznění s vesmírem, nejspíš nemáte nic proti tomu, kdybyste rozšířili řady milionářů. Stát se boháčem přitom není zdaleka tak složité, jak se může zdát. Vyžaduje to však pružné myšlení, odvahu vykročit ze zajetých kolejí a samozřejmě určitou míru rizika. Nebaví vás už počítat od výplaty k výplatě? Máme pro vás tipy, které vám dopomohou získat první miliony:

JAKO STUDENT

Stanovte si cíle

Naprostá většina studentů skládá své závěrečné zkoušky s několika tisíci na studentském kontu a mlhavými vyhlídkami do budoucna. Pokud chcete mít lepší výchozí pozici, stanovte si své cíle, ujasněte si, kam chcete dojít a kudy povede vaše cesta. Potom budete moci přizpůsobit své snažení a například si během školy rozšiřovat kvalifikaci, či sbírat adekvátní pracovní zkušenosti, které se vám později budou hodit. Nevěřte na náhody, ale na dobré plánování.

Naučte se šetřit

Většina milionářů nestrávila mládí v Lamborghini a popíjela k snídani šampaňské. Naučte se hospodařit se svými penězi, šetřit i plánovat. Nemusíte samozřejmě trávit celý měsíc pouze na suchých rohlících, ale pokud se finanční gramotnosti naučíte už za studentských let, ušetříte si později spoustu nepříjemností i času.

Začněte vydělávat

Jen málo podnikatelských nápadů se obejde zcela bez vstupních investic. Nemusíte mít naspořené statisíce, ale pokud si dokážete z přivýdělků z brigády naspořit alespoň nějakou finanční rezervu, budete mít jednodušší začátky.

JAKO ABSOLVENT

Najděte si práci

Samozřejmě se můžete okamžitě vrhnout na svůj vlastní bussiness, zejména pokud už jste získali pracovní zkušenosti v průběhu studia. Nicméně pokud nemáte žádné profesní praktické zkušenosti, měli byste zakusit, jaké jsou principy a zásady fungující firmy. I kdyby to mělo být jen na částečný úvazek.

Rozjeďte své podnikání

Na druhou stanu je poněkud naivní, pokud čekáte, že budete každý den chodit poctivě do řadového zaměstnání, střádat korunu ke koruně a na konci se z vás stane pohádkový boháč. Rozdíl mezi milionáři a běžnými pracujícími je právě v oné přidané hodnotě, kterou ke své práci přidávají. Ať už je to výjimečný nápad, odhalení mezery na trhu, nebo ochota riskovat.

Dejte o sobě vědět

Klidně můžete mít nejlepší nápad na světě, ale pokud o něm nikdo nebude vědět, nevynese vám ani korunu. Správná reklama, propagace a prezentace jsou naprosto klíčové. Vytvoření kvalitních webových stránek si přitom můžete dovolit, i když nemáte právě na rozhazování. Například webhostingová společnost Banan.cz nabízí profesionální webhosting, k tomu tvorbu webových stránek šitých na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma.

PŘED TŘICÍTKOU

Investujte

Nejhorší, co se svými penězi můžete udělat, je nechávat je nečinné, ať už doma pod slamníkem, nebo na bankovním účtu s minimálními úroky. Investujte je tak, abyste měli reálnou šanci, že získáte víc. Pokud si netroufáte na odvážnější investice, můžete koupit nemovitost, nebo cokoli dalšího, u čeho je pravděpodobné, že v průběhu času získá na hodnotě.

Budujte sítě

Váš největší kapitál spočívá v profesionálních kontaktech, které si zvládnete vybudovat. Zajímejte se o svůj obor, buďte aktivní a orientujte se v nových trendech. Čím budete aktivnější, tím víc profesionálních kontaktů se vám podaří vybudovat a právě ona síť bude základní oporou vašeho podnikání.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Jsem milionář