Menu
Úvod  ›   › 

Jak počít holčičku?

I když on neustále mluví o tom, jak bude vašeho syna učit jezdit na motorce, vy chcete dceru. Inspirujte se tipy, jak zvýšit pravděpodobnost narození holčičky.

Neexistuje žádná zaručená metoda, jak ovlivnit pohlaví dítěte, ale ještě je tady celá řada babských rad, na které jsou rodiče ochotni přísahat. Zkuste je a uvidíte, jestli je na nich něco pravdy.

Ovulace a polohy

Vědci tvrdí, že spermie nesoucí chromozom X žijí delší dobu než ty, které nesou Y (z těch se narodí chlapci), proto je údajně naděje na početí dívky větší, když oplodňující styk proběhne několik dní před ovulací. Ideální pro porození holčičky je oplodnění vajíčka dva až tři dny před ovulací.

Pro porození děvčátka je také údajně lepší sex v misionářské poloze, kdy není penetrace tak hluboká. Z poněkud záhadných důvodů se doporučuje pro narození děvčátka milovat se raději odpoledne a počít v sudý den měsíce.

Protože spermiím s chromozomem X vyhovuje lépe kyselé prostředí, měla byste navíc před sexem provést výplach roztokem s několika kapek citrónové šťávy a vody.

Vliv na pohlaví nenarozeného dítěte má údajně i způsob, kterým se stravujete. Pokud toužíte po děvčeti, měla byste zvýšit přísun vápníku a hořčíku. Do svého jídelníčku byste tak měla zařadit víc mléčných výrobků, ořechů a listové zeleniny. Pravděpodobnost porození děvčátka také prý stoupá, pokud se budete vyhýbat pití kávy, čaje a alkoholu.

Povolání a dominance

Další teorie na zvýšení pravděpodobnosti porození holčičky jsou minimálně sporné a spadají do oblasti hodně zvláštních pohádek, nicméně i na ně byly provedeny studie a tváří se, že mají reálný podklad.

Například Valerie J. Grantová z Aucklandské univerzity na Novém Zélandu tvrdí, že matky ve špatné kondici spíše dcery. Navíc má podle ní vliv i dominance matky. Submisivní a poddajné ženy, které se rády přizpůsobují, mají údajně vyšší hladinu estrogenu a rodí častěji holčičky.

Američanka Marianne E. Bernsteinová zase pro změnu přísahá, že pokud má otec dítěte spíše ženské povolání (psycholog, spisovatel, učitel, fotograf, kadeřník apod.), mohou se rodiče těšit spíš na dceru. Roli v tom hraje opět hladina estrogenu, která je prý u mužů s takovým povoláním vyšší.

Poslední tip se jeví oproti předcházejícím celkem důvěryhodný: Pokud se vám prý zdá o dítěti určitého pohlaví, narodí se zcela určitě dítě opačného pohlaví.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství