Menu
Úvod  ›   ›   › 

Tipy pro rychlejší otěhotnění

Snažíte se zatím marně otěhotnět? Zvyšte své šance vyzkoušenými tipy, které vám pomohou k vytouženému dítěti.

- Začněte užívat kyselinu listovou. Snižujete tak pravděpodobnost, že vaše dítě bude trpět vrozeným nervovým poškozením až od sedmdesát procent. Měli byste brát minimálně 0,4mg kyseliny listové každý den po dobu dvou až tří měsíců před otěhotněním.

- Snažte se uvolnit a udělat si sex zajímavější. Oprašte znovu romantická rande i vášnivý sex na kuchyňské lince. Přestanete tak myslet na tlak, pod kterým nutně jste, když se otěhotnění delší dobu nedaří, redukujete stres a zvyšujete tak své šance na otěhotnění.

- Po sexu vynechte na chvíli návštěvu koupelny. Ležte nejméně pět minut po styku. Zvyšujete tak pravděpodobnost, že se spermie dostanou na místo určení.

- Milujte se ve svých plodných dnech nejméně každých osmačtyřicet hodin, zvyšujete tak šanci, že spermie dosáhnou svého cíle ve správný okamžik.

- Uvědomte si, že "výroba" dítěte je především ruleta. I v případě, že uděláte všechno "správně", máte jen 25% až 30%, že to vyjde.

- Pokud jste ještě nepřestala kouřit, udělejte to teď. Studie ukazují, že vykouření pouhých deseti cigaret denně snižuje ženinu šanci na početí o polovinu.

- Pijete kávu? Nyní se ho vzdejte. Pokud byste otěhotněla, kofein může mít neblahý vliv na růst nenarozeného dítěte, tím že snižuje přísun krve do dělohy. Navíc některé studie napovídají tomu, že přílišná konzumace kofeinu, může způsobovat problémy s plodností.

- Užíváte nějaké léky na předpis? Konzultujte se svým lékařem, zda je jejich užívání bezpečné i v případě, že byste otěhotněla.

- Jste diabetička? Je důležité, abyste před otěhotněním udržovala hladinu svého krevního cukru pod kontrolou. Studie ukazují, že ženy s nedostatečně kontrolovanou cukrovkou šestkrát častěji porodí dítě s vrozenými vadami.

- Pokud jste to ještě neudělala, začněte si vést menstruační kalendář. Poznamenejte si den, kdy vaše menstruace začala, kolik dní trvala a kdy skončila, protože to jsou údaje, které bude chtít váš gynekolog znát. S těmito údaji také vypočítáte své plodné dny.

- Zajistěte co nejpříjemnější vaginální prostředí pro partnerovy spermie. Nepoužívejte parfémované tampóny, lubrikanty, glycerin a nežádoucí jsou dokonce i sliny ve vaší vagině, protože mohou zalíbit sperma.

- Chodí váš partner do posilovny jezdit na rotopedu, nebo se věnuje cyklistice? Přesvědčte ho, ať změní druh pohybu. Studie z University of California School of Medicine zjistila, že muži, kteří ujedou na kole víc než sto kilometrů za týden ohrožují svou plodnost. Dlouhodobé sezení na cyklistickém sedle, případně opětovné nárazy, zásadně poškozují artérie a nervy v oblasti třísel.

- Pravidelný pohyb a sport je samozřejmě chvályhodný, nicméně jeho množství nepřehánějte. Nadměrné cvičení vede k problémům s plodností, nepravidelné periodě, absence ovulace a podobně.

- Po souloži zůstaňte několik minut ležet a nevstávejte. Gravitace pracuje proti spermiích.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství