Menu
Úvod  › 

Nejlepší sexuální polohy pro otěhotnění

Snažíte se o dítě a zatím marně. Není nezbytně nutné, aby po každém sexu udělala vaše partnerka stojku a vydržela v ní půl hodiny. Vyzkoušejte milostné polohy, které zvýší pravděpodobnost oplodnění.

Pečlivě jste si vypočítali její plodné dny, kupodivu máte i na sex oba náladu a neberete jej jako nevyhnutelnou povinnost. Proč tedy nezvýšit své šance ještě vhodnou polohou při sexu? Jde o detail, který může mít zásadní vliv na to, jestli se "výroba" vašeho potomka tentokrát povede nebo ne. Nechte se provést ložnicovými hrátkami, které přejí otěhotnění.

Pravděpodobnost oplodnění je tím větší, čím menší vzdálenost musí spermie urazit k jejímu děložnímu čípku. Jejich putování můžete usnadnit právě vhodnou polohou při sexu, nebo klasickými metodami, kdy žena po milování zvedne nohy do vzduchu (případně je opře o zeď) a nechá pracovat gravitaci.

Misionářská poloha

Můžete si o ní myslet, co chcete, a klidně ji považovat za výsadu manželských párů v důchodovém věku. Faktem je, že při misionářské poloze dochází k průniku v žádoucím úhlu, kdy se penis dostává velmi blízko děložního čípku. Ideální je, pokud si vaše partnerka navíc podloží pánev několika polštáři, které žádoucí úhel ještě zvýší.

Není úplně nejlepší nápad, abyste se po sexu odebrali do sprchy, nebo si šli zaběhat. Pokud z ní okamžitě po sexu vyteče většina vašeho spermatu, šance na otěhotnění se rapidně snižují. Nalaďte se na romantickou strunu, zůstaňte ležet a naprosto ideální je, pokud se vaše partnerka položí na bok a přitáhne si kolena k tělu. Spermie tak budou mít víc času a větší šanci doputovat na místo určení.

Zezadu

Polohou, která přeje vašemu otěhotnění, je i pozice, kdy vaše partnerka klečí na všech čtyřech a vy do ní pronikáte zezadu. V této pozici je průnik hluboký a navíc v úhlu, který minimalizuje vzdálenost mezi penisem a děložním čípkem. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že spermie doputují na "místo určení" a početí se podaří.

Stejně tak může vašemu otěhotnění napomoci poloha, kdy ležíte oba dva na boku a pronikáte do partnerky zezadu. Tato milostná poloha je navíc mimořádně vhodná pro ty partnery, z nichž jeden nebo oba trpí nadváhou, či mají problémy s páteří.

Polohy, na které zapomeňte

Oproti tomu odborníci nedoporučují párům, kteří se snaží o početí, milování v poloze, kdy je žena "nahoře" nebo při souloži stojí. Spermie tak mají ztížený přístup k děložnímu čípku, navíc jich většina z ženiny vagíny vyteče. Pravděpodobnost otěhotnění tak významně klesá.

I když některé obecně vžité pověry tvrdí opak, na schopnost a pravděpodobnost početí nemá vůbec žádný vliv, zda žena při milování dosáhne orgasmu či nikoli. Ačkoli se některé nové výzkumy snaží prokázat, že prožití orgasmu mění ph vagíny a vytváří tak přátelské prostředí vůči spermiím, nic podobného zatím nebylo spolehlivě dokázáno.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství