Menu
Úvod  › 

8 překvapivých důvodů, proč se oženit

Pochopitelně ji milujete, chcete s ní být a zplodit hromadu dětí. Ale my vám přinášíme osm dalších důvodů, proč se vám vyplatí oženit se. Budete překvapeni.

1. Delší život.

Pokud se oženíte, můžete se těšit na významně delší život než vaši single vrstevníci. Výzkum z roku 2013, provedený na Duke University Medical Center, ukázal, že ti lidé, kteří žijí v dlouhodobém vztahu, nebo jsou sezdaní, mají o polovinu menší riziko, že zemřou předčasně. Je tomu tak údajně proto, že lidé v manželství jsou emocionálně i sociálně zapojenější a mentálně stimulovanější, což vede k lepšímu zdravotnímu stavu.

2. Menší stres.

I když jsou samozřejmě dny, kdy se vám vaří krev a vzteky vidíte rudě, celkově působí manželství uklidňujícím způsobem. Studie provedená na University of Chicago zjistila, že single lidé mají vyšší hladinu stresového hormonu, kortizolu, než sezdaní. Jeho hladina u nich také ve stresových situacích rychleji roste.

3. Menší riziko srdečního záchvatu.

V manželství vaše srdce funguje mnohem lépe než za svobodna. Podle výzkumu, publikovaného v European Journal of Prventative Cardiology, mají svobodní lidé mnohem větší pravděpodobnost, že zemřou na srdeční záchvat, ale když už k infarktu dojde, mají také horší prognózu do budoucna.

4. Silnější kosti.

Manželský život se vám dostane pod kůži - a to doslova. Vědci totiž zjistili, že lidé žijící v manželství mají větší hustotu kostí, což snižuje riziko vzniku osteoporózy a zlomenin. A výzkumy dokonce naznačují, že k pozitivnímu vlivu manželství na vaše kosti, stačí, když jste se vzali, ani vaše manželství nemusí být šťastné a spokojené.

5. Rychlejší hojení ran.

Chystáte se podstoupit chirurgický zákrok? Jestliže jste ženatí, můžete si blahopřát, protože vaše rekonvalescence a hojení ran budou trvat mnohem kratší dobu.Vaše rekonvalescence bude dokonce třikrát rychlejší než u vašich single přátel.

6. Menší riziko úmrtí v důsledku nehod.

Rozvedení muži i ženy mají, podle výzkumu z University of Pennsylvania, dvakrát menší pravděpodobnost, že zemřou v důsledku nehod v domácnosti (například na otravu, uhořením, či udušením). Je to proto, že jsou jednak opatrnější a jednak mají větší pravděpodobnost, že je někdo včas objeví a poskytne jim patřičnou pomoc.

7. Menší riziko deprese.

Vědci také dokázali, že ženatí muži méně inklinují k depresím než jejich svobodní kamarádi. Mají vyšší sebehodnocení, sebevědomí i sebeúctu.

8. Menší riziko rakoviny.

Pokud se oženíte, máte podle studie publikované v Journal of Oncology, o dvacet procent menší pravděpodobnost, že zemřete na nějaký druh rakoviny. A pokud už vás rakovinové onemocnění postihne, máte pro změnu výrazně vyšší šanci, že na vás bude účinkovat chemoterapie a že se vám podaří vyléčit se.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 signálů, že si ji nemáte brát
Chování, které vám zničí vztah
Největší mýty o manželství
10 hrozeb, kterým bude vaše manželství čelit v prvním roce dítěte
6 manželských lekcí, které byste se měli naučit od dětí
Nespravedlivě rozdělené domácí práce vám rozbijí vztah
Nejlepší věci, které můžete udělat pro váš vztah