Menu
Úvod  › 

7 důvodů, proč není pleš žádná tragédie

Situace, kdy vám vlasy mávají na rozloučenou, není nijak veselá. Na druhou stranu být plešatý má i spoustu výhod. Tady jsou.

Jednoho dne vás začnou opouštět - hromadně a bez varování. Nejdřív začnou řídnout, pak se začne prosvítat kůže a nakonec se objeví na vaší hlavě celá oblast bez vlasů - která se navic pořád zvětšuje. Je samozřejmé, že z hromadného odchodu vašich vlasů nejste nijak odvázaní, ale na druhou stranu není plešatost žádnou tragédií a má dokonce i řadu nesporných výhod:

1. Budete vypadat mužněji.

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale plešatí muži působí mnohem mužnějším dojmem než vlasatí. Autoři výzkumu, který se tímto tématem zabývali, tvrdí, že je tomu tak proto, že vlasy začínají mužům vypadávat v pokročilejším věku a ženy to podvědomě vnímají tak, že už nemají co do činění s nezkušeným zajíčkem, ale protřelým, zkušeným mužem. Svou řídnoucí kšticí tak vlastně dáváte okolí najevo, že že už jste stihli dospět a zmužnět.

2. Ženy plešaté muže milují.

Vin Diesel, Sean Connery, Jason Strathan... příkladů aktraktivních plešatých mužů najdete nepočítaně. A dokonce to potvrdily i výzkumy. Plešatí, sebevědomí muži mají velkou pravděpodobnost, že se jim podaří přitáhnout víc ženské pozornosti a budou považováni za atraktivnější. Pozor ale, to platí pouze v případě, že nad sebou nebudete fňukat a budete vystupovat s patřičnou sebedůvěrou. Podmínkou úspěchu je totiž, podle odborníků, kombinace pleši a dostatečného sebevědomí.

3. Bez problémů vám prodají alkohol.

Jakmile se vám na hlavě objeví kolečko, nebo kouty, zmizí navždy případný problém s tím, že by vám v obchodě odmítli prodat alkohol, nebo v hospodě odmítli nalít. Konečně přestanete vypadat příliš mladě a nikdo nebude pochybovat o tom, jestli už máte občanku.

4. Ušetříte tisíce.

Přestanete utrácet peníze za kosmetické prostředky na úpravu vlasů a ušetříte tak tisíce. Ostatně každoměsíční nákup šampónu, gelu, vosku, nebo náklady na kadeřníka na svém rozpočtu poznáte. Teď máte konečně po starostech.

5. Je to cool.

Rozhlédněte se kolem sebe a určitě objevíte spoustu mužů, kteří používají na údržbu vlasové části své hlavy strojek s velmi krátkým nástavcem, nebo přímo žiletku. Ultrakrátký sestřih nebo holá hlava jsou zkrátka v kurzu a pořizuje si je i celá řada mužů, kteří s hustotou svých vlasů nemají žádný problém.

6. Nebude vám v létě horko.

V parných letních dnech se přestanete potit, vaše pokožka na hlavě bude moci lépe dýchat a nebude vám takové horko. A můžete se spolehnout, že vám všichni vlasáči budou závidět.

7. Budete vypadat chytřejší.

Věřte tomu, nebo ne, ale psychologové tvrdí, že plešatí muži vypadají chytřejší. A ženy jsou přirozeně více přitahovány inteligentními muži.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Které potraviny zastaví plešatění?
Tajné obavy: Čeho se muži nejvíc bojí
Plešatění, noční můra mužů
10 věcí, které vám nejvíc ničí vlasy
Nejlepší domácí recepty pro dokonalé vlasy