Menu
Úvod  › 

7 signálů, že budete pořád jen přátelé

Sice spolu chodíte, ale drhnete to a vy se nemůžete zbavit dojmu, že by vám možná bylo lépe jako přátelům? Podle následujících signálů poznáte, že byste skutečně měli zůstat jen kamarády.

1. Přitahují vás jiní lidé.

Samozřejmě, že se každý čas od času otočí za někým jiným - a je to zcela normální. Stejně tak, jako když se vám líbí nová recepční ve firmě, nebo si dovolíte čas od času fantazii o někom jiném. Nicméně pokud oba fantazírujete o jiných partnerech a partnerkách, představujete si v posteli permanentně někoho jiného, nebo se zmítáte v romantických citech k cizím lidem, je nejvyšší čas zamyslet se nad funkčností vašeho vztahu.

2. Praktikujete kamarádství s výhodami.

Vypadá váš vztah podobně, jako kdybyste byli kamarádi, kteří se spolu čas od času vyspí? Volnočasové aktivity si plánujete každý zvlášť a setkáváte se vlastně víceméně náhodou, když máte oba čas a chuť? Potom jde o jeden z nejspolehlivějších signálů toho, že je na čase jít každý svou cestou.

3. Nemáte stejné cíle.

Vy chcete cestovat a dělat kariéru, zatímco ona už je uprostřed hnízdícího syndromu. Nebo se neshodnete v jiné zásadní věci. Jakmile nedokážete sladit své osobní cíle, bude vám skutečně lépe jako kamarádům než jako partnerům.

4. Nechcete se vzdát své nezávislosti.

Funkční partnerský vztah se vyznačuje tím, že se z "já" a "ty" stane "my" - a oběma je vám v této poloze dobře. Pokud kopete stále každý sám za sebe a nechcete se své nezávislosti vzdát, očividně je ve vašem vztahu něco špatně.

5. Nevzhlížíte k sobě.

Máte někdy pocit, že jste na sebe tak nějak zbyli? Samozřejmě se máte vzájemně rádi, je vám spolu dobře, ale že byste k tomu druhému vzhlíželi, obdivovali a uznávali, nelze úplně říct? Vzájemná úcta a obdiv jsou charakteristiky, které k funkčnímu vztahu patří - a bez nich vám to nikdy klapat nebude.

6. Nejste si věrní.

Možná to pro sebe omlouváte tím, že máte volný vztah, ale pokud nejste schopni dodržet věrnost a neustále je na scéně někdo jiný, o vztahu rozhodně mluvit nemůžete. A je vlastně otázkou, proč spolu ještě dál zůstáváte a hrajete si na to, že jste partneři.

7. Nepřizpůsobujete se.

Samozřejmě, že ani ve funkčním partnerském vztahu se partneři nestávají vlastními klony ale pokud nejste ochotni udělat ani minimální ústupek a odmítáte se jeden druhému přizpůsobit, očividně nejste kompatibilní. Pokud zůstanete pouhými kamarády, bude vám to zřejmě vyhovovat lépe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 věcí, které byste měli udělat, než se rozvedete
Vztah s ex: Můžete zůstat přáteli?
5 věcí, které byste se měli naučit z nepodařeného vztahu
Mýty o rozvodu, které můžete ignorovat
8 vět, které nikdy neříkejte někomu, kdo se rozvádí
7 způsobů, jak snížit riziko, že se rozvedete